24 канал зібрав біографічні дані та основні відомості із життя Кіта Дейтона. Серед найцікавішого – це понад пів життя, проведені на роботі у війську і посада у посольстві США в Росії.
Напередодні Трамп вніс на розгляд Сенату кандидатуру Дейтона як майбутнього посла США в Україні
Призначення посла США
Офіційно Україна не має повноцінного посла зі США від травня 2019 року. Нині обов'язки посла США в Україні виконує Крістіна Квін, цю посаду вона посіла в січні 2020 року. До неї обов'язки тимчасового повіреного США виконував Вільям Тейлор. Попереднім чинним послом США в Україні була Марі Йованович, вона обіймала цю посаду з 2016 року. Йованович була одним із ключових свідків у справі про імпічмент Трампа.
На посаду посла США в Україні, окрім Дейтона, був ще один претендент – виконувач обов'язків помічника держсекретаря із європейських і євразійських справ Філіп Рікер.
Дональд Трамп вніс на розгляд Сенату кандидатуру Кіта Дейтона 14 травня. Якщо Дейтона затвердить верхня палата Конгресу, він офіційно стане Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні.
Біографія Кіта Дейтона
Дейтонові 71 рік, має звання генерала-лейтенанта. Отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук в Коледжі Вільяма і Мері, ступінь магістра історії – в Кембріджському університеті і ступінь магістра міжнародних відносин – в Університеті Південної Каліфорнії.
Більше половини свого життя, а це 41 рік, Дейтон віддав війську. Ще у 21 рік Дейтон почав службу у артилерійських військах, командував різними підрозділами, а потім перейшов на роботу в розвідку Міноборони Сполучених Штатів.
Пройшов війну в Іраці, зокрема був директором Групи з вивчення Іраку для операції "Іракська свобода", очолював Управління стратегії.
Кіт Дейтон має стрімку армійську кар'єру / Фото з вікіпедії
Дейтон пройшов навчання на курсі офіцерів-країнознавців в Інституті з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США. Кіт Дейтон працював аташе з питань оборони у посольстві США в Росії.
Дейтон вийшов у відставку 2010 року. Наразі він є директором Європейського центру з вивчення питань безпеки імені Джорджа Маршалла у Німеччині. З 2018-го Дейтон є стратегічним радником Міністерства оборони України від Пентагону. Крім англійської, володіє російською та німецькою мовами.
Реакція експертів на ймовірне призначення Дейтона
Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін запевнив, що саме Кіт Дейтон повинен зайняти посаду посла. За його словами, всі американські колеги Клімкіна відгукуються про Дейтона дуже добре.
Він дуже добре розуміє контекст, він прекрасно орієнтується у наших реаліях. Він достатньо комунікативний і з ним буде дуже-дуже добре працювати,
– зауважив Клімкін.
Однак частина вітчизняних аналітиків так не вважає. Мовляв, не все залежить від посла.
"Я думаю, що призначення Кіта Дейтона якогось важливого значення для України і для Штатів не матиме, оскільки від посла не все залежить", – зазначив експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса.
Попри це, у нового посла в Україні буде багато важливих завдань. Найголовніше – сприяти просуванню реформ в нашій державі. "В Україні є корумповані олігархи, які ставлять під загрозу майбутнє України. Я думаю, генерал Дейтон буде підтримувати боротьбу з корупцією, – сказав тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.
Зверніть увагу Суд змусив Білий дім надати листи Трампа щодо військової допомоги Україні
Він також додав, що процедура затвердження Дейтона буде легкою. Все через те, що він не належить до жодної партії.
Партійна незалежність є важливою рисою американських військових, тому не буде проблем на грунті його партійної приналежності. Він тризірковий генерал, його дуже поважають,
– підсумував Тейлор.
А сенатор Роб Портман називає Дейтона другом України. І вважає, що він стане гідним наступником Марі Йованович. Саме за її сприяння в Україні створили Антикорупційний суд та електронний реєстр декларування доходів.
Чи призначать Кіта Дейтона на посаду посла США в Україні: відео