Законопроект гарантує право на отримання освіти державною мовою. Більше того – ви матимете право, щоб вас безвідмовно обслуговували українською. Усі держслубовці будуть зобов'язані говорити державною мовою, а щоб залишитись на посаді, їм потрібно буде скласти іспит з української. Українська мова буде скрізь – у публічному просторі, державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів та послуг. Усі ЗМІ та сайти зможуть виходити кількома мовами, але насамперед – українською.

Читайте також: Рада підтримала законопроект про мову: хто і де муситиме говорити українською

Проте в побутовому житті ніхто не змушуватиме вас розмовляти українською чи писати пости у соцмережах лише державною мовою. Цей законопроект не стосується особистого життя та релігійних обрядів.

Щодо нацменшин, то держава гарантує всім громадянам, які належать до нацменшин та корінних народів, право на навчання мовою нацменшини чи відповідного корінного народу поряд з українською.

Депутати пропонують ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність "за публічне приниження і зневагу до державної мови". Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом, гімном. Порушникам загрожує штраф у розмірі 850 гривень, або арешт до 6 місяців, або ув’язнення на термін до 3 років.

Читайте також: Не здав екзамен – не працюєш держслужбовцем: що передбачає мовний закон

А яка ваша думка про цей закнопроект – це логічний крок, який просто необхідний українському суспільству, чи примусова українізація, яка зробить ваше життя некомфортним?