Журналісти 24 каналу розібралися в основних положеннях мовного закону.
Читайте також: Голосування за мовний закон – чергове підтвердження фальшивого патріотизму Порошенка, – Крулько
Тож що він передбачає?
1. Для державних службовців буде введено тестування на знання української мови. Депутатка Ірина Подоляк заявила, що тести зобов’язані здати всі, а хто не здасть – не буде держслужбовцем. А якщо він не пройде цей тест, то не зможе продовжувати свою діяльність на цій посаді, оскільки не може бути успішними у держслужбі.
Фактично, людина, яка хоче бути держслужбовцем, обов’язково складатиме іспит. У ньому буде кілька рівнів за аналогією – від найлегшого рівня до тяжчого, але це ще в процесі розробки.
2. Також будуть зміни для видань, що друкуються російською мовою: тепер видавці зобов’язані будуть дублювати ці видання українською мовою. І схитрити вони не зможуть, бо мають мати український аналог на місці продажу, а не десь на складі.
3. До закону про освіту – змін не так багато. Українська мова є державною, тому там майже все так і залишається.
4. З’явиться посада – уповноважений із захисту української мови. Ця людина займатиметься захистом українців, які хочуть, аби з ними спілкувалися українською мовою. Тобто якщо держслужбовець відповідатиме людині не українською, як вона цього хоче, людина може написати звернення до цього уповноваженого, а він повинен протягом 10 днів дати відповідь.
5. Проте, в побутовому житті ніхто не змушуватиме людину розмовляти чи писати в соцмережах українською мовою. Оскільки цей закон не стосується особистого життя.
Нагадаємо, у четвер, 4 жовтня, Верховна Рада схвалила законопроект, який повинен захистити українську мову. За приниження та зневагу до української мови каратимуть штрафами та навіть ув'язненням.