За основу проект закону схвалив 261 народний депутат.

Читайте також: Закон про мову: чому це потрібно та що зміниться

За словами спікера парламенту Андрія Парубія, за проект закону голосували "з тими правками, які глава комітету озвучив під стенограму (засідання Ради 4 жовтня)".

Під час обговорення законопроекту представник фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Гринів заявив, що фракція згідна підтримати цю законодавчу ініціативу, але наголосив, що до другого читання фракція наполягатиме на усуненні недолугих положень. До цього нардепи від БПП наполягали на схваленні іншого мовного законопроекту – №5556 "Про мови в Україні".

У висновках головного комітету з питань культури і духовності відзначається, що цей законопроект – доопрацьований членами комітету і містить альтернативні положення трьох інших ініціатив, зареєстрованих раніше, а саме – №5556, №5669, №5670.

Законопроект передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Функціями уповноваженого буде захист української мови як елемента конституційного ладу і захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у всіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Читайте також: Рада підтримала законопроект про мову: хто і де муситиме говорити українською

Також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність "за публічне приниження і зневагу до державної мови". Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом, гімном. Порушникам загрожує штраф у розмірі 850 гривень, або арешт до 6 місяців, або ув’язнення на строк до 3 років.

До слова, Верховна Рада 4 жовтня також ухвалила постанову про звернення до РНБО із проханням ввести санкції щодо українських телеканалів "112 Україна" та NewsOne.