Як повідомляє пресслужба міністерства фінансів, у межах заходу Уманський і Люнгман обговорили:

  • поточний стан справ,
  • подальші кроки двостороннього співробітництва.

Радимо ознайомитися! Новий Кабмін: що буде з бюджетом, курсом гривні та співпрацею з МВФ

Зокрема, сторони наголосили на важливості подальшої співпраці між Україною та МВФ. Уманський, зі свого боку, підкреслив, що безумовним пріоритетом для України є продовження активної співпраці з Фондом.

Програма розширеного фінансування МВФ є важливою для підтримання фінансової стабільності та реалізації структурних реформ в Україні. Це є пріоритетом діяльності уряду. Ми продовжуємо спільно з нашими колегами з МВФ активну роботу для початку програми,
– прокоментував зустріч Уманський.

Також він запропонував організувати найближчим часом у Вашингтоні зустріч між представниками Кабміну та керівництвом МВФ. Мета заходу – обговорення подальшої співпраці.

До слова, напередодні новий прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що його Кабмін має намір продовжувати виважену фіскальну політику та співпрацю з МВФ, а також з іншими кредиторами.

До речі! Команда МВФ задоволена роботою в Україні, – представник Фонду

Що відомо про чинну програму МВФ для України

  • Міжнародний валютний фонд розпочав процес погодження нової програми фінансування України у розмірі 5,5 мільярда доларів на три роки. Попередньо її ухвалили ще у грудні 2019 року, але остаточне погодження – за Радою директорів МВФ.
  • Очікували, що це відбудеться вже у лютому, але процес затягнувся.
  • МВФ чекає від України прийняття закону про неможливість повернення банків ексвласникам, завершення розпочатих реформ і врегулювання тарифів.
  • Допоки українська сторона не виконає вимоги, МВФ призупинив погодження нової програми.