Окупована частина півдня України розташована від позицій українських снайперів за 1,6 кілометра. Там перебувають російські десантники. Видання The New York Times показало роботу наших снайперських груп.

Дивіться також Біля Бахмута снайпер ліквідував окупанта з 1200 метрів: Сирський показав потужне відео

Як працюють українські снайпери

Журналісти провели тиждень зі снайперською командою "Барта". Наразі невідомо, скільки у Силах оборони є снайперів, проте вони розділяються на дві категорії:

  • марксмени,
  • снайпери-розвідники.

Перші часто бувають в окопах, де допомагають побратимам. Вони ведуть стрільбу на відстані до 300 метрів. А друга категорія – це снайпери-розвідники, які ведуть вогонь на відстані від 1,5 кілометра. Вони вміють враховувати вітер, температуру та атмосферний тиск, перш ніж зробити постріл.

На позиції у темряві й з вимкненими фарами прибула група українських снайперів. Їхній лідер "Барт" має 9-кілограмову гвинтівку, яку заховав у схованку.

Журналісти зазначили, що російсько-українська війна зазвичай характеризується як війна артилерії, безпілотників та ракет. Роль снайперів – невидимих та смертоносних бійців часто забувають. Вони є частиною піхоти українського війська.

Їх порівняно небагато, проте їхня важливість така сама, як сто років тому під час Першої світової війни. Невеликі FPV-дрони значно ускладнюють снайперську діяльність, тому бійцям доводиться змінювати тактику.

До речі, у військових колах снайперів називають "помножувачем сили", оскільки вони мають величезний вплив на фронті. Через тотальне використання дронів та оптичних прицілів снайпер має уважно обирати ціль.

Я думаю про людей з іншого боку – вони, можливо, не хочуть бути тут, але вони тут. Це неприродно вбивати когось, але це наша робота,
– заявив "Раптор" з групи "Барта".

Робота українських снайперів / Фото The New York Times

Нагадаємо, що раніше BBC поспілкувалася з підрозділом елітних снайперів, яких у народі назвали "Привидами Бахмута". Вони воюють неподалік окупованого міста та проводять нічні рейди поблизу. Загалом під час своїх вилазок команда з 20 осіб ліквідувала понад 500 окупантів. Однак не всі з команди пишаються числом. Снайпери говорять, що вони не вбивають людей, а знищують ворога.