Політики спілкувалися 19 серпня, на сайті російського президента вже розповіли перші подробиці. Водночас у Макрона наразі не робили заяв за підсумками розмови.

Читайте також За Макроном та міністрами могли стежити за допомогою шпигунської програми

Макрон та Путін згадували про Україну

Війну, розв'язану Росією проти України, на сайті Кремля цинічно називають "внутрішньоукраїнською кризою". Там наголосили, що нібито занепокоєні напруженістю на Донбасі й традиційно посипали звинуваченнями у бік української влади. Мовляв, Володимир Путін у розмові з Макроном звернув увагу "на деструктивні дії Києва й цілеспрямоване загострювання ситуації на лінії зіткнення".

Згідно з оприлюдненою заявою, російський лідер підкреслив необхідність реалізації Києвом усіх раніше досягнутих домовленостей, насамперед – мінських угод. У Кремлі їх називають безальтернативною основою врегулювання. "У зв'язку з цим підтверджений настрій на координацію зусиль Росії і Франції в "нормандському форматі", – мовиться у повідомленні.

Про що ще спілкувалися політики

Ситуація в Афганістані. Політики обговорили захоплення влади в Афганістані талібами. Обоє погодилися, що важливими є питання безпеки цивільних та вирішення термінових гуманітарних завдань. Кріи цього, Макрон та Путін заявили про готовність сприяти встановленню стабільності у цій країні – в рамках Радбезу ООН та G20.

Іранська ядерна програма. Російський та французький президенти виступають за продовження переговорів про відновлення виконання Спільного всеосяжного плану дій. На сайті Кремля зазначили, що він є вагомим фактором у справі ядерного нерозповсюдження.