Смартфони президента Макрона, тодішнього прем'єр-міністра та ще мінімум 14 міністрів уряду могли перебувати під стеженням ще з 2019 року. Таким є результат журналістського розслідування.

Зверніть увагу Шпигунський скандал світового рівня: ЗМІ розповіли про троянську програму у тисячах телефонів

Це може стати скандалом

Консорціум журналістів на чолі з французькою організацією Forbidden Stories та Amnesty International встановив, що номери французьких високопосадовців були серед 50 тисяч телефонних номерів, які відстежували за допомогою програми Pegasus.

Адміністрація Єлисейського палацу обіцяє провести розслідування. Однак запевняють, що підтвердження цієї інформації стане скандалом, і їм треба "пролити світло" на цю справу.

Що відомо про Pegasus:

  • Ця програма розроблена ізраїльською компанією NSO Group. Там запевняють, що програма є легальною та створена для протидії тероризму, організованій злочинності і злочинам проти дітей.
  • Географія розсташування людей, за якими стежили, є величезною – США, Франція, Індія, Марокко, Мексика, Угорщина, Азербайджан та інші країни;
  • Раніше лунали заяви, що Pegasus застосовували в оточенні журналіста Джамаля Хашоггі, вбитого у 2018 році в будівлі генконсульства Саудівської Аравії у Стамбулі.