З Масудом розмовляли сенаторка від Республіканської партії Ліндсі Грем та член Палати представників республіканець Майк Волтц. Шанс розмовляти з лідером афганського спротиву політики назвали "великою честю".

До теми Таліби заборонили працювати жінкам в органах міської влади Кабула, але є винятки

Масуд намірений і далі чинити опір талібам

Ми були раді почути, що він (Ахмад Масуд – 24 канал) зберігає наміри чинити опір жорстокості "Талібану" та дбати про захист прав і свобод людини,
– зауважив Майк Волтц.

Масуд розповів, що таліби, які окупували країну, вкрай непопулярні серед цивільного населення. Після розмови республіканці заявили, що "Талібан" не має бути визнаний легітимною владою в Афганістані. Така оцінка має надійти не лише від США, а й від всієї міжнародної спільноти, зауважили політики.

США не мають визнавати режим талібів

До складу їхнього кабінету (уряд талібів – 24 канал) та сил входять "Аль-Каїда" та інші терористичні групи. В інтересах Америки, щоб афганські таліби не були легітимізовані міжнародним співтовариством, оскільки вони є і були терористами,
– повідомив Волтц.

Читайте також Обіцяти, не означає одружитися: діалог з Талібаном як дипломатична пастка для Заходу

Ополченці Масуда дислокуються у Панджшері

Зазначимо, що Панджшер – єдина провінція Афганістану, яка не підкорилась талібам. Саме тут дислокуються сили Фронту національного спротиву під керівництвом Ахмада Масуда. На захоплених землях провінції бойовики проводять чистки. Афганські ополченці просять світ відреагувати на масові розстріли.

Що відомо про Ахмада Масуда

  • Ахмад Масуд – син афганського полководця Ахмада Шаха Масуда.
  • Народився у 1989 році.
  • Середню школу закінчив в Ірані, навчався на військовому курсі у Військовій академії Сандхерст у Британії.
  • Здобув ступінь магістра міжнародної політики у Лондонському університеті.
  • У 2019 році оголошений наступником свого батька у долині Панджшер.