Понад 2,5 тисячі героїчних захисників "Азовсталі" перебувають у російському полоні. Україні вдалося здійснити масштабний обмін, завдяки якому 95 з них опинилися на рідній землі.

Читайте також Великий обмін оборонців "Азовсталі", ракетний удар по Миколаєву: основне за 126 день війни

Що відомо про стан звільнених оборонців "Азовсталі"

Як повідомив представник української розвідки Андрій Юсов, серед звільнених українських воїнів дуже багато важко поранених. Про це він заявив в ефірі національного телемарафону, передає 24 канал.

За його словами, поранення наші бійці отримали внаслідок артилерійських обстрілів, кульових поранень, багато бійців з ампутованими кінцівками.

Багато людей у важкому стані, багато лежачих, але їх звільнення – це дуже добра новина. Люди повернулися на Батьківщину та чують поруч голоси рідних людей,
– сказав Юсов.

Він додав, що досягнути успіху вдалося навіть попри велику кількість інформаційних вкидів, які росіяни проводили навіть перед самим звільненням героїв. Юсов додав, що активна робота у цьому напрямку буде продовжуватися, щоб кожен українець, який перебуває у полоні росіян, повернувся додому.

Тривалого спілкування зі звільненими полоненими ще не було, їх передали "швидким" для передислокації у місця подальшого лікування та реабілітації. Втім, у наших героїв обов'язково запитають і про умови у тримання, й про тиск, який на них чинили російські окупанти.

Обмін полоненими: що відомо

Україна та Росія здійснили найбільший обмін полоненими від 24 лютого, коли окупанти почали повномасштабну війну. 144 українських військових повернулися додому. 95 з них – героїчні оборонці "Азовсталі", також вже в Україні 43 бійців з полку, яким керував Денис Прокопенко.

Дивіться відео до теми – Денисенко розповів про обмін захисників "Азовсталі"