В СБУ уточнили, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

До теми Анонсовані весняні посадки в дії: все, що відомо про день обшуків в Україні

Що розповіли в СБУ про обшуки у Коломойського

Служба безпеки України повідомила, що викрила масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом,
– мовиться у повідомленні.

Проте там повідомили, що наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це:

  • виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії,
  • ухилення ними від сплати податків,
  • створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. Про статки Коломойського в СБУ не розповідали й по цій справі обшуки провели не лише у нього.

У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України,
– повідомили в СБУ.

Обшуки у Коломойського: фото СБУ

Це вже не перші обшуки в Коломойського

  • На початку вересня детективи НАБУ провели обшук в Ігоря Коломойського за місцем його проживання в Буковелі у справі заволодіння майном і коштами "Укрнафти" на майже 13 мільярдів гривень у цінах 2015 року.
  • Варто зазначити, що Коломойський у справі "Укрнафти" наразі не обвинувачений.