24 Канал зібрав для вас усе, що ви повинні знати про обшуки, які відбувалися 1 лютого в Україні. Як зазначив Давид Арахамія, громадськість інформують про анонсовані весняні посадки. А почати їх без обшуків просто неможливо.
Читайте також Країна буде змінюватися: Арахамія анонсував звільнення керівного складу митниці
1 лютого – день обшуків та вручених підозр
У середу 1 лютого в рамках відкритих проваджень у різних регіонах України відбуваються десятки обшуків і вручення підозр фігурантам справ. Очільник Служби безпеки України Василь Малюк наголосив, що це тільки перший етап "тієї комплексної і системної роботи", яку проводять правоохоронці.
Ми не плануємо зупинятися! Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити – ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль,
– підкреслив Василь Малюк.
Він додав, що СБУ інформує суспільство про результати заходів за 1 лютого, проте обсяг матеріалів дуже великий. Тож інформація буде розбита на кілька найближчих днів.
Ігор Коломойський і "Укрнафта"
Зранку стало відомо, що до Ігоря Коломойського навідалися співробітники СБУ та БЕБ. Обшуки проводили для того, щоб розслідувати махінації навколо "Укртатнафти", а також "Укрнафти".
Правоохоронці викрили масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта". У Службі безпеки додали, що "протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом".
До Коломойського навідалися СБУ та БЕБ / Фото з телеграм-каналів
Зауважимо, що цей обшук для Коломойського не перший, якщо говорити про зв'язок з "Укрнафтою". Нагадаємо, що минулого разу у нього вилучили ґаджети, а також документи.
До керівництва податкової Києва за мільярдні оборудки
Стало відомо, що ДБР займається розслідуванням оборудки. До неї причетна керівниця податкової Києва. Її звинувачують у багатомільйонних незаконних схемах збагачення. Зокрема, відомо, що через незаконні дії:
- до тіньового обігу потрапляло понад 15 мільярдів гривень;
- ще в одному з епізодів, через схеми незаконного отримання відшкодування ПДВ, до тіньового обігу потрапило ще 30 мільярдів гривень;
- також відомо, що загальна сума встановлених необґрунтованих активів керівниці склала близько 1,4 мільйона доларів США.
ДБР викрило керівницю податкової Києва у незаконних оборудках: дивіться відео
Правоохоронці навідалися до Столара
За наявною інформацією, 1 лютого правоохоронці навідалися з обшуками до народного депутата забороненої в Україні ОПЗЖ Вадима Столара. За столичного бізнесмена-забудовника та народного обранця взялися через фінансування тероризму.
На переконання слідства, його комерційні структури були залучені до протиправних схем легалізації коштів в інтересах колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також на користь інших громадян Росії та Білорусі, до яких були застосовані санкції РНБО, країн ЄС та США.
Наразі дії СБУ спрямовані на ліквідацією всіх протиправних схем та каналів легалізації фінансових активів, які застосовували зловмисники. Зокрема, мова йде і про викуп корпоративних прав українських забудовників різними офшорами та російськими банками, і про спрямування коштів від продажу нерухомості на фінансування дій, що задають шкоди державній безпеці,
– повідомили в СБУ.
Арсен Аваков і падіння вертольота у Броварах
Як стверджують журналісти, Арсен Аваков сам підтвердив, що у нього проводять обшук. За словами колишнього міністра внутрішніх справ, його причиною стало падіння вертольота у Броварах. Нагадаємо, що в ньому загинуло вище керівництво МВС. Ось, а співробітників ДБР зацікавили контракти з французькою Airbus Helicopter, які уклали ще 6 років тому.
Зауважимо, що саме Airbus Helicopter поставила міністерству гелікоптери H-225. Один із них і розбився моторошного ранку 18 січня. За словами Авакова, правоохоронці цю версію відпрацювали формально. Мовляв, контракти ж затверджували уряд і парламент, а не саме відомство.
Масове звільнення керівництва митниці
А ось іще одна несподіванка цього дня. Давид Арахамія також анонсував кадрові зміни в українській митниці. Він зазначив, що весь керівний склад відомства звільнять.
Згодом ЗМІ повідомили, що були звільнені в.о голови митної служби В'ячеслава Демченко, перший заступник голови Олександра Щуцький та заступник голови Руслан Черкаський.
Ексміністру Насалику теж повідомили про підозру
За наявною інформацією, колишньому главі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ігорю Насалику повідомили про підозру. Це зробили у Державному бюро розслідувань.
Відомо, що його підозрюють у підписанні збиткових угод для держави. Їх укладали на користь компаній, пов'язаних з олігархом Дмитром Фірташем. А загальна сума цих угод – 1,5 мільярда доларів США.
Підозра топовим чиновникам Міноборони
Також 1 лютого Офіс генпрокурора повідомив про підозру двом чиновникам з Міністерства оборони та колишньому заступнику глави держпідприємства "Промоборонекспорт". Про це спочатку розповіли журналісти, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах. Потім інформацію підтвердили.
Кому повідомили про підозру:
- Богдану Хмельницькому – колишньому заступнику директора департаменту державних закупівель Міноборони;
- В'ячеславу Шаповалову – колишньому заступнику міністра оборони;
- Володимирові Терещенку – колишньому заступнику державного підприємства "Промоборонекспорт".
У чому їх звинувачують?
Хмельницькому оголосили підозру через розтрату державних коштів на суму 107 796 050 гривень. Причиною стало забезпечення ЗСУ 5 700 неякісними бронежилетами.
Хмельницького звинувачують у розтраті державних коштів / Фото СБУ
Шаповалова ж підозрюють у незаконних діях. Вони стали причиною того, що ЗСУ не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на понад мільярд гривень.
Терещенко ж отримав підозру через заволодіння державними коштами у розмірі 1 340 000 доларів США. Він отримав ці кошти "шляхом заволодіння та службових підробок".