Варто зауважити, що мовиться про обшуки в Коломойського, Авакова, Столара, керівниці податкової Києва та інших. Також голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України Давид Арахамія заявив, що буде звільнено весь керівний склад митниці.

Зауважте Анонсовані весняні посадки в дії: все, що відомо про день обшуків в Україні

Що кажуть в СБУ про обшуки

Сьогодні (1 лютого – 24 Канал) Служба безпеки України разом із колегами по силовому блоку проводить низку масштабних оперативно-слідчих заходів, направлених на боротьбу із внутрішнім ворогом,
– заявили в СБУ.

Ба більше, там запевнили, що в рамках відкритих справ 1 лютого відбуваються десятки обшуків і вручають підозри фігурантам.

За даними Василя Малюка, мовиться про осіб, котрі своїми діями шкодять безпеці держави у різних сферах:

  • зрадників України та агентів російських спецслужб;
  • представників організованої злочинності;
  • посадовців, чиновників і корупціонерів, котрі підривають економіку країни та стабільне функціонування оборонно-промислового комплексу тощо.

Глава Служби безпеки України заявив, що це тільки перший етап комплексної та системної роботи, яку вже проводить СБУ.

"Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити – ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль", – пообіцяв Василь Малюк.

Посадовець пояснив, що СБУ вже розповідає людям про наслідки обшуків та продовжуватиме інформувати протягом найближчих днів, адже обсяг матеріалів значний.

Коротко про резонансні обшуки та підозри

  • 1 лютого Служба безпеки України навідалась з обшуками до відомого олігарха Ігоря Коломойського. Причина обшуків у тому, що правоохоронці викрили масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень на "Укрнафті" та "Укртатнафті". Це трапилось через несплату податків та легалізацію грошей, здобутих злочинним шляхом.
  • Також силовики прийшли з обшуками до виконувачки обов'язків начальника податкової служби Києва Оксани Датій. Її звинувачують у багатомільйонних незаконних схемах збагачення. Цікаво, що під час обшуку в неї знайшли "список бажань". Мріяла посадовиця про соболину шубку, поїздку у Лондон, подарунок від коханого – годинник Breguet, заробити 1 мільйон доларів та інше.
  • Ба більше, з обшуками прийшли до ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, депутата забороненої в Україні ОПЗЖ Вадима Столара.
  • Про підозри повідомили ексглаві Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ігорю Насалику, двом чиновникам з Міністерства оборони та колишньому заступнику глави держпідприємства "Промоборонекспорт".