Правоохоронці прийшли з обшуком до Вадима Столара. У Службі безпеки України розповіли деталі.

До теми СБУ та БЕБ проводять обшуки вдома у Коломойського

У Столара стоїть "заборона на виїзд"

Вадим Столар залишив Україну за кілька днів до повномасштабного вторгнення в Україну й перебував у Дубаї. Від 24 лютого він майже рік не відвідував засідання Верховної Ради. Проте, на подив колег, повернувся і 12 січня 2023 вперше за весь час відвідав засідання. До того ж не сам, а зі своїм однопартійцем Ігорем Абрамовичем, який також весь цей час перебував у "теробороні Монако".

Журналіст-розслідувач Михайло Ткач повідомляв, що 20 та 21 січня Столар намагався виїхати з України, проте його не випустили на кордоні й він був вимушений повернутись до Києва.

Джерела серед прикордонників кажуть що по Столару наразі стоїть заборона на виїзд,
– писав Михайло Ткач.

Вже 1 лютого ЗМІ заявили, що у нього проводять обшуки. Згодом правоохоронні органи розповіли, що розслідують його участь в легалізації коштів Медведчука та інших осіб, які перебувають під санкціями.

СБУ планує викрити спільників Медведчука та Козака

СБУ повідомила, що розслідує участь окремих будівельних компаній Києва в легалізації коштів Медведчука та інших підсанкційних осіб.

Служба безпеки України провела низку обшуків у представників будівельних компаній Києва, підконтрольних одному з депутатів Верховної Ради від забороненої партії "ОПЗЖ". На переконання слідства, ці комерційні структури були залучені до протиправних схем легалізації коштів в інтересах колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака,
– мовиться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що аналогічні схеми працювали й на користь інших громадян Росії та Білорусі, до яких були застосовані санкції РНБО, країн ЄС та США. Тому, щоб отримати додаткові докази злочинної діяльності, правоохоронці провели обшуки за місцями проживання службових осіб, зокрема вдома у Вадима Столяра, а також в офісах будівельних компаній.

Наразі дії СБУ спрямовані на ліквідацією всіх протиправних схем та каналів легалізації фінансових активів, які застосовували зловмисники. Зокрема, мова йде і про викуп корпоративних прав українських забудовників різними офшорами та російськими банками, і про спрямування коштів від продажу нерухомості на фінансування дій, що задають шкоди державній безпеці,
– мовиться у повідомленні.

Слідчі дії проводились за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • стаття 437 (Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни);
  • стаття 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Наразі триває досудове розслідування.