Федоров заявив, що компанія MacPaw створила декілька успішних продуктів для девайсів Apple, якими користуються понад 30 мільйони людей по всьому світу. Нардеп Давид Арахамія сказав, що направив звернення до голови Комітету Ради з питань правоохоронної діяльності.

Читайте також Обшуки в MacPaw: що відомо про одну з найбільших IT-компаній України

Що сказав Федоров про обшуки в MacPaw

Мені соромно, що деякі представники правоохоронних органів забігають в офіс та додому до власника топпродуктової компанії України,
– заявив Михайло Федоров.

Він підтвердив, що, звісно ж, винуватість повинен встановити суд. Проте, за його словами, не можна зупиняти роботу компанії через ділянку землі.

"Враховуючи те, що, за словами власника, він був готовий надати всі матеріали до розгляду справи. Подібні підходи вбивають будь-який інвестиційний клімат країни. Тим паче під час повномасштабної війни", – пояснив глава Мінцифри.

Михайло Федоров також заявив, що:

  • вони розібралися в процедурних деталях цієї справи;
  • впевнений, що правоохоронці ухвалять всі необхідні управлінські рішення.

Разом з Дія.City ми планували приймати новий закон про "Маски Шоу Стоп". Сьогоднішній (від 15 лютого – 24 Канал) кейс довів – закон потрібен терміново. Щоб "дехто" не наступав на одні й ті самі граблі,
– заявив Михайло Федоров.

Що кажуть "Слуги народу"

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України Давид Арахамія заявив, що вони у фракції обурені обшуками в одній із топових ІТ-компаній країни й у її власника, який витратив багато власних коштів на допомогу ЗСУ.

Земельна ділянка не може бути причиною зупинки роботи бізнесу. Тим більше зараз, коли для нас важливе кожне збережене робоче місце, кожна гривня податків,
– заявив народний депутат.

Він також підтвердив, що цей інцидент не можна залишати без реакції. Саме тому:

  • Арахамія направив звернення до голови Комітету Верховної Ради із питань правоохоронної діяльності;
  • це звернення з проханням розглянути цей випадок на засіданні Комітету за участі правоохоронців та представників ІТ-компанії.

І за його результатами запропонувати можливі варіанти реагування для того, щоб такі випадки більше не повторювалися,
– заявив Арахамія.

Що відомо про обшуки в MacPaw

  • 15 лютого з обшуками прийшли в офіс IT-компанії MacPaw та до її власника Олександра Косована.
  • Сам Косован заявив, що чиновники хочуть заволодіти земельними ділянками MacPaw, які компанія купила впродовж 2016 – 2021 років. Хоч і сказав, що не виключено, що через недосконалості у земельному законодавстві і його застаріле регулювання могли бути допущені якісь помилки посадовцями.
  • Проте Олександр Косован запевнив, що вони понад 3 роки ведуть діалог з місцевою владою та надали всі необхідні документи слідчим.
  • Відомі українці гостро реагують на обшуки у Косована з MacPaw. Зокрема, співзасновник Monobank Олег Гороховський заявив, що Косована в образу не дадуть. У поліції та СБУ обшуки не підтвердили.