Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів. За його словами, в Україні ще будуть призивати чоловіків на війну, натомість в Росії так і не оголосять мобілізації.

До теми У Пентагоні зауважили, що Росія шукає будь-які способи поповнення своїх військ в Україні

Обсяги мобілізації в Україні ще можуть рости

Він наголосив, що в Україні можуть збільшувати обсяги мобілізації.

Я прогнозую, що ці обсяги ще будуть рости, навіть за умови, якщо в Росії мобілізацію не будуть оголошувати,
– сказав Андрусів.

Він додав, що в Росії вона ведеться приховано, також окупанти проводять примусову мобілізацію на окупованих територіях Донбасу.

Чи оголосять в Росії відкриту мобілізацію

На його думку, в Росії офіційно не будуть оголошувати мобілізацію. І, за словами Андрусів, на це є кілька причин:

  • "По-перше, через те, що в березні ми провели телефонне опитування в країні-окупантці, яке показало, що понад 83% росіян бояться мобілізації".

Чому? Бо влада 10 років "впарювала" людям, що в них "друга армія світу". Тому росіяни не розуміють, чому їх мають мобілізовувати. На їхню армію витрачено сотні мільярдів,
– пояснив Андрусів.

  • "По-друге, якщо Путін таки оголосить мобілізацію, то виходить, що він бреше про війну. Для них це буде означати, що ситуація катастрофічна".

"Адже вони щодня "збивають 100 наших літаків і 500 танків". Виходить, що він публічно зізнається в поразці", – констатує радник глави МВС.

Окрім того, як зауважив радник глави МВС, навіть якщо росіяни почнуть мобілізовувати людей, то їм не буде якою технікою користуватися. Тому Віктор Андрусів не вірить, що президент Росії піде на відкриту мобілізацію.

Раніше Андрусів розповідав, що в Україні військкомати часто масово роздають повістки недосвідченим та немотивованим чоловікам. У МВС вважають, що мобілізація має бути якісною, а не кількісною.

За його словами, резервістів в Україні достатньо, але є один момент – потрібно навести порядок у військкоматах, щоб вони не "гребли" всіх підряд.

До речі, Віктор Андрусів також повідомив, що до війни проти України, Росія мала на озброєнні близько 3 тисяч сучасних танків і наші захисники вже знищили понад 30% цієї техніки за 3 місяці війни. А за 6 місяців ця цифра тільки збільшиться.

Веніславський розповідав, що про масові хвилі не мовиться

Нардеп і член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський після продовження 23 травня воєнного стану на 3 місяці розповідав, що Україна проводитиме мобілізацію.

Зокрема він говорив, що ми війну ще не виграли, а щоб її виграти – потрібні й резерви. Саме тому Збройні Сили України їх формують, проте не мовиться про масові хвилі.

Мобілізація буде продовжуватися. Воєнний стан продовжено на 3 місяці для того, щоб не кожного разу інформувати ООН про введення такого правового режиму,
– розповів Веніславський.

Додав також, що президент України має повну картину щодо ситуації на фронтах, тож розуміє – найближчого місяця війну навряд чи закінчимо.

Саме тому протягом 3 місяців здійснюватиметься призов військовослужбовців запасу з резерву.

Дивіться повне інтерв'ю з Віктором Андрусівим: