У ДТЕК заявили, що 4 лютого сталася друга за добу масштабна аварія на підстанції Укренерго. Через це Одеса та частина Одеського району тимчасово знеструмлені.

Зверніть увагу Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

Світло з'явиться, коли усунуть аварію

Повідомляється, що енергетики працюють над заживленням критичної інфраструктури. Електропостачання буде відновлено, коли фахівці Укренерго усунуть аварію.

Просимо з порозумінням поставитися до ситуації,
– заявили в ДТЕК.

Зазначимо, що про першу масштабну аварію на підстанції в Одесі повідомлялося ввечері 3 лютого. Тоді через аварію без світла залишилася частина міста.

У зв'язку з масштабною аварією на підстанції НЕК Укренерго були тимчасово знеструмлені Суворівський, Приморський і Малиновський райони Одеси, а також частина Одеського району.

Зранку 4 лютого на ключовій підстанції під Одесою сталася ще одна аварія. Унаслідок цього в Одеській області застосували екстрені вимкнення світла.

Чому в Одесі складна ситуація зі світлом

  • Відповідальність за складну ситуацію зі світлом в Одесі та області повністю лежить на російських окупантах. Одеса перенесла кілька потужних обстрілів по енергетичній інфраструктурі.
  • 26 січня росіяни під час чергового обстрілу пошкодили 2 енергетичні об'єкти. Відтак, Одеса та Одеський район фізично втратили можливість отримувати електроенергію. Крім того, Одеса не встигла оговтатися від обстрілів, які сталися наприкінці 2022 року.
  • Через це в Одесі побутовим споживачам подавали світло на кілька годин. Натомість критичну інфраструктуру заживили з альтернативних джерел.