Інформацію про наявність аміачної селітри в порту "Південний" під Одесою оприлюднило місцеве видання "Думська".

Актуально Шмигаль доручив перевірити умови зберігання аміачної селітри в Україні

Що відомо про зберігання селітри в порту "Південний"

  • Тут ситуація доволі неоднозначна. В мережі опублікували інформацію про те, що на одному з причалів під відкритим небом зберігається 10 тисяч тонн нітрату амонію. Це, фактично, втричі більше тої кількості, що спричинила вибух у Бейруті.
  • Повідомлення про селітру в порту "Південний", зокрема, поширив адвокат Денис Шкаровський. Мовляв, небезпечний вантаж перебуває поблизу арештованого судна TRUMP D.

Тепер можу з упевненістю сказати: якщо пожежа трапиться в "Південному", Бейрут здасться вибухом автомобіля у порівнянні з можливими наслідками,
– попереджає адвокат.


Селітра в порту "Південний" / Фото адвоката Дениса Шкаровського

Мішки з селітрою в порту "Південний": дивіться відео

Ще одне відео з порту "Південний", де знайшли мішки з селітрою:

Що кажуть в адміністрації порту

  • Журналісти зв'язалася з адміністрацією порту, аби прояснити долю небезпечного вантажу, але відповісти на їхні запитання чиновники погодилися лише в письмовому вигляді після отримання запиту.
  • Начальник адміністрації Максим Широков, однак, зазначив, що "є певні нюанси, які відіграють важливу роль". За його словами, вантаж у Бейруті зберігався неправильно. А ще додав, що там мовилось про аміачну селітру із сульфатної добавкою, яка здетонувала.
  • Він зазначив, що існує сільськогосподарське мінеральне добриво. Водночас Широков офіційно не спростував інформації про те, що в порту "Південний" таки зберігається селітра.

Яка ситуація із селітровим вантажем у Миколаївському порту

У 2018 році у Миколаївському морському порту вивантажили понад 3,2 тисячі тонн аміачної селітри. Однак їх вивезли звідти у 2019 році.

Принаймні в цьому запевняє адміністрація порту. У порту запевняють, що жодних залишків сполуки там немає, тому українці можуть не боятися повторення трагедії, яка нещодавно трапилася в Бейруті.

Порт "Південний" на мапі:

Масштабний вибух у Бейруті: головне

  • У столиці Лівану Бейруті 4 серпня прогриміли два потужних вибухи. Вони знищили частину порту і спричинили катастрофічні руйнування в центрі міста.
  • Загинули щонайменше 137 людей. Ще понад 5 тисяч отримали поранення.
  • За версією слідства, вибухнув склад з конфіскованою аміачною селітрою. Адміністрацію порту звинуватили у халатності.
  • За попередніми оцінками, сума збитків від трагедії може скласти до 15 мільярдів доларів.