Згідно з матеріалами досудового розслідування, у травні 2020 року одесит знайшов оголошення про продаж автомобіля в інтернеті. Усі деталі він обговорював з "власником" авто в інстаграмі.

Важливо Шахраї, кіберзлочини та нові схеми: від яких схем страждає український бізнес

Як обманули одесита

Автор оголошення переконав його перерахувати на банківську картку передоплату. Мовиться про 444 тисячі гривень.

Щойно потенційний покупець відправив гроші, шахрай перестав виходити на зв'язок. Відтак уже в червні 2020 року постраждалий звернувся зі заявою до поліції.

Розслідування справи

Правоохоронці понад рік намагаються знайти шахрая, однак встановити його місце перебування не вдається. Їм також потрібно здійснити низку інших слідчо-оперативних дій.

Попередній термін досудового розслідування закінчився 23 грудня 2021 року. Приморський районний суд Одеси продовжив його на 12 днів, тобто виявити зачіпки у справі поліції доведеться до 4 січня 2022 року.

Шахрайство в соцмережах

Афери з використанням соцмереж трапляються в Україні досить часто. Нещодавно ворожка з інстаграму видурила в клієнтки всі гроші з банківського рахунку. Вона переконала жительку Чернігівщини віддати збільшити кредитний ліміт та передати усі паролі.

Окрім цього, перед зимовими святами активізувалися зловмисники, які здають туристам котеджі в Карпатах, яких насправді не існує. Аферисти вимагають передоплати за житло, а потім перестають відповідати на дзвінки.

Цікаво – як вберегти гроші від шахраїв: дивіться відео