Інформація про це з'явилася в реєстрі юридичних осіб Мін'юсту.

Реєстрація регіональних митниць як окремих юридичних осіб та призначення їм нових керівників, є частиною реформи митної служби, запущеної головою Державної митної служби України Максимом Нефьодовим.

За його словами, далі почнеться процес перехід фахівців в новостворені структури з ліквідованої Державної фіскальної служби. Після чого Кабмін покладе на Держмитслужбу повноваження, яка припинить своє існування.

Євген Кодіс раніше очолював Дніпропетровську митницю, де за час його роботи завдяки широкомасштабним операціям по перекриттю контрабандних каналів платежі до держбюджету збільшилися більш ніж на 50%.

Також працював в податкових службах Вінницької та Херсонської областей і в Раді національної безпеки і оборони.

До недавнього часу Кодіс був керівником відділу митного аудиту ДФСУ в Києві. Протягом 2018 року за його керівництвом кількість аудиторських перевірок для боротьби з незаконним оформленням імпорту зросла більш ніж в два рази. Кодіс публічно виступав за розширення практики пост-аудиту, називаючи його засобом зниження адміністративного тиску на бізнес.

"З огляду на, що сучасна митниця – це в основному автоматична реєстрація митних декларацій та автовипуск (без участі інспектора) товарів (в окремих країнах відсоток автоматичного оформлення досягає 90%), пріоритетність розвитку пост-митного контролю є беззастережною", – заявляв Кодіс.

Євген Кодіс отримав три вищі освіти, навчався в Единбурзькій школі бізнесу, проходив сертифікацію за стандартом Міжнародної асоціації проектного менеджменту. Володар звання Почесного митника України.

На новій посаді Кодіс змушений вирішувати завдання боротьби з контрабандою – масштаби якої кілька місяців тому стали предметом критики президента Володимира Зеленського під час його візиту в Одесу.

Нагадаємо, 5 липня на посаду голови Державної митної служби був призначений Максим Нефьодов, який оголосив про те, що всю митну систему чекають радикальні реформи і підвищення прозорості її роботи за зразком держсистеми закупівель ProZorro.