Обороти окремих каналів контрабанди оцінюються в десятки мільйонів доларів. Так, у квітні в одеському порту затримали вантаж контрабандних сигарет, що слідував з ОАЕ. Його загальна вартість склала близько 36 млн гривень. На судні, що прямував з Ірану з вантажем солі, прикордонники знайшли близько 150 кілограмів героїну.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі обіцяє покінчити з контрабандою на Одещині за сто днів. Днями, він видав наказ про зняття з посади директора Іллічівського морського порту Юрія Крука.

Рішучі дії Саакашвілі змусили кураторів контрабандних потоків змінити маршрути переміщення товару. Наразі, за даними аналітичного відділу ГІ "Права Справа", контрабанда, яка до цього йшла на Одесу, переадресовується на російське місто Новоросійськ. Звідти вже судами меншої водотоннажності перевозиться до Новоазовська Донецької області (знаходиться під контролем "ДНР"). Росіяни, які контролюють ці потоки , мають з неї свій зиск – близько 30% товарами.

Контрабандисти спеціалізуються на ввезенні тютюну і сигарет, алкоголю та продуктів харчування. Поширена і контрабанда палива, яке згодом потрапляє як на непідконтрольні, так і контрольовані Києвом території.

Читайте також: Провал дня: терористи знищили вантажівку зі "своїм" алкоголем