Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що ідею Олександра Ройтбурда повинні втілити в життя.

До теми Його полотна будуть нашим культурним спадком, – Зеленський відреагував на смерть Ройтбурда

Ройтбурд не втрачав оптимізму

Олександр Ткаченко розповів, що нещодавно він бував в Одеському художньому музеї, який очолював художник. За словами міністра, митець попри хворобу, не втрачав оптимізму та почуття гумору. Також він не припиняв працювати на благо музею.

Останнім часом він хворів. Але не втрачав силу духу, почуття гумору та мав великі плани – не тільки розбудови та реставрації Одеського художнього музею. Нещодавно надав документи в міністерство щодо реставраційних робіт,
– розповів Ткаченко.

Також міністр розповів, що Олександр Ройтбурд із захопленням розповідав йому при зустрічі про виставку сучасного мистецтва, яка скоро має відбутися в музеї. Однак художник не дожив до дня її відкриття.

Тепер, за словами Ткаченка, міністерство мусить втілити в життя велику мрію митця – створити в Одесі музей сучасного мистецтва, щоб увічнити пам'ять Ройтбурда.

Міністр також висловив співчуття рідним та друзям митця.

Смерть Олександра Ройтбурда: головне

  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя помер директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Причиною смерті стала тривала хвороба митця.
  • У своєму останньому інтерв'ю Ройтбурд розповів, що погано спить і ходить. На фото було помітно, що він виснажений та схуд.
  • За непідтвердженою інформацією причиною смерті художника могла стати онкологія, однак родичі Ройтбурда відмовилися це коментувати.
  • На смерть Олександра Ройтбурда відреагували українські культурні та політичні діячі. Зокрема, президент Володимир Зеленський заявив, що художник назавжди залишиться у наших серцях, а його смерть стала великою втратою для українського мистецтва.