Перша сесія в Одеській облраді після тривалих сутичок: деталі

Після початку засідання депутати формально склали присягу, тобто підписали папірці. Про це повідомляє місцеве видання "Думская".

До теми В Одесі депутати блокують сесію облради: конфлікт перетворився на масштабну бійку – відео

Далі розпочалося найголовніше, а саме таємне голосування за голову зборів. На цю посаду претендували 2 людини – "слуга народу" Григорій Діденко та представник ОПЗЖ Вадим Шкаровський.

У підсумку головою Одеської облради став Діденко: його підтримали 44 депутати. Натомість за Шкаровського свої голоси віддали 40 осіб.

За даними журналістів, проросійська ОПЗЖ робила все, щоб головою ради став її представник. У хід ішов навіть підкуп депутатів – суми доходили до 75 тисяч доларів.

Додамо, що увечері в сесійній залі зареєструвалися всі 84 депутати. Реєстрація депутатів відбувалася підняттям рук, оскільки раніше під час бійки народні обранці зламали систему голосування.

Ще один неприємний інцидент в Україні Скандальна перша сесія міської ради у Львові: що відбулось – відео

  • Блокування сесії розпочалося ще вранці 4 грудня. Це робили депутати 3 політичних сил: ОПЗЖ, "За майбутнє" та "Партії Шарія".
  • Вони вимагали, аби територіальна виборча комісія зареєструвала 9 представників партії "За майбутнє".
  • Блокувальники вважали винуватцями зволікання з реєстрацією депутатів представників партії "Слуга народу". Ті, за їхніми словами, нібито намагалися таким чином домогтися обрання потрібної їм людини головою облради.
  • У територіальній виборчій комісії пояснили, що "не встигли розглянути заяви, бо подали їх запізно, а сьогодні немає кворуму".
  • Згодом у залі виникла штовханина, а потім спалахнула сутичка за участю кількох десятків людей. Серед них були як депутати облради, так і їхні колеги з Верховної Ради та муніципальних зборів.
  • Після цих подій нардепка Тетяна Плачкова звернулася до медиків із підозрою на перелом руки. Також депутати потрощили меблі в залі.

Відео сутичок у Одеській облраді