За словами прес-секретарки прокуратури Одеської області, фігуранткою у карному кримінальному провадженні є старша вихователька, тобто жінка, яка за функціональним розподілом обов'язків мала відповідати за пожежну безпеку у таборі.

Наталія Янчик прийшла до табору два роки тому. Спочатку вона працювала вихователькою, але у січні 2017 року її підвищили. Призначили старшою вихователькою і повідомили про додаткові обов'язки.

Читайте також: Стала відома причина пожежі у дитячому таборі "Вікторія" в Одесі, де загинуло 3 дітей

"Яка з мене відповідальна (за пожежну безпеку – 24)? Я їй (директорці табору – 24) так і сказала. Якщо я навіть вогнегасником користуватись не вмію. Вона мені сказала, мовляв, поки що по документах ти побудеш відповідальною за пожежну безпеку. Тільки ти підпиши, щоб у них там проблем не було. Мовляв, постався з розумінням. Це буквально на два тижні і все. Далі ми тебе знімемо і знайдемо людину, яка на цьому розуміється", – розповіла підозрювана екс-вихователька табору "Вікторія" Наталія Янчик.

Керівництво переконувало, що це формальність і лише на два тижні. Так Янчик стала відповідальною за безпеку сотень дітей, а в результаті – опинилась у СІЗО. Нині дівчині загрожує до 8 років в'язниці, попри те, що вона звільнилась з табору ще до пожежі.

"Я була просто шокованою. Тому що мене там не було, я не була вихователькою цих дітей", – заявила Янчик.

За що хочуть судити екс-виховательку, яка звільнилась за кілька місяців до пожежі – дивіться у розслідуванні.