Про це повідомив заступник генерального директора зі спостереження за інфекційними захворюваннями Центру громадського здоров'я Віктор Ляшко, передає "Інтерфакс".
Читайте також: Україна серед лідерів у Європі за захворюваністю на кір
На почату року в зв'язку з ускладненнями, викликаними захворюванням, померло чотири дитини і двоє дорослих.
Ситуація із захворюваністю на кір і далі напружена. Минулого тижня захворіли 828 осіб, це трохи більше, ніж на попередньому тижні, але пік, який був в кінці січня, будемо сподіватися, ми вже пройшли,
– сказав він.
За його словами, підтвердився ще один летальний випадок – померла 5-місячна дитина в Одеській області саме від ускладнень, які спричинені кором. Він наголосив, що саме цей випадок якнайкраще свідчить про наслідки відмов – усвідомлених, чи з інших причин – від вакцинації дітей, і як наслідок – відсутності колективного імунітету.
"Це саме той випадок, коли відповідальність за захворювання та смерть дитини лежить на кожному, хто свідомо чи з об'єктивних причин не був щеплений в минулі роки. Якби в нас у країні охоплення щепленням становило 95%, то цю дитину можна було б врятувати за рахунок колективного імунітету і за відсутності циркуляції збудника кору на території нашої країни", – сказав Ляшко.
Загалом з початку 2018 року на кір захворіли 5 097 осіб, 1 693 дорослих і 3 404 дитини. Станом на 15 лютого залишок вакцин від кору в Україні становив близько 202 тисячі доз.
Що таке кір? Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань. Характеризується вираженою автоінтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.