В комітеті Національних рекордів щодня близько 15 заявок. Є навіть таємний перелік рекордів "про запас".

В Україні більше півтори тисячі рекордів, і це не межа. Українці знають, чим похизуватися. Найбільше рекордів на масовість. Наприклад, хода по вулиці у свято – і вже рекордсмен. В Одессі так зібрали більше трьох тисяч людей у вишиванках.

Читайте також: Українка встановила оригінальний рекорд під час марафону в Києві

Достатньо було лише в правильний час постояти у правильному місці. Важче стояти в планці. Та й такий массовий рекорд українцям під силу. 916 людей одночасно віджималися заради рекорду в Києві.

Більше за масові спортивні та культурні рекорди українці полюбляють хіба що кулінарні.

І готувати, і їсти українці люблять. І ми дуже любимо реєстрацію кулінарних рекордів, тому що нас там годують. Тому що за всіма міжнародними правилами будь-кулінарне досягнення, зображене при публіці і зареєстроване, повинні зїсти в день регісраціі. Це доводить, що воно складається з правильних їстівних інгредієнтів,
– зазначив експерт Національного Реєстру Рекордів Віталій Зорін.

Крім звичного найбільшого плова чи борщу, вже встигли встановити рекорд навіть на найбільшу чіпсину – три метри завдовшки.

Та можна встановлювати і особисті рекорди. В Україні є багато колекціонерів. Навіть серед експертів національного реєстру є свої рекордсмени. Наприклад у Віталія Зоріна своя колекція Pepsi.

Сусіди вимагали страхування від затоплення Pepsi, тому що їм хтось сказав, якщо банки стоять на сонці, то у них буде ланцюгова реакція. Тобто, вибух і затоплення сусідів. Я їм організував, – прокоментував експерт.

Чимало українців мають і індивідуальні рекорди. Головне правильно їх сформулювати. Наприклад, навіть яблуко можна чистити. Офіційно встановлено - найдовша штірка з яблука в Україні - більше десяти метрів. Її зареєстрували минулого місяця.

Читайте також: Унікальний рекорд із приготування страви з бичачих яєць встановили в Тернополі

Якщо не обрали рекорд для себе - завжди на допомогу прийдуть домашні тваринки. Наприклад вже є рекорд - максимальна висота несмертельного падіння кішки – 24 поверхи.

Для того, аби стати рекордсменом, потрібно обрати категорію для свого рекорду, заповнити анкету на сайті Національного Реєстру Рекордів, пройти перевірку заявки, отримати підтвердження на пошту або по телефону і встановити рекорд у присутності експерта реєстру.