Останній день, коли прийматимуть пропозиції стосовно підйому танкера, – 5 серпня, розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає Інтерфакс-Україна.

Цікаво: В Одесі біля затонулого танкера Delfi знайшли мертвого дельфіна: відео

Сьогодні останній день, коли надаються пропозиції (з підйому танкера – 24 канал). І я сподіваюся, що вже через тиждень почнеться операція з підйому судна,
– сказав Криклій.

При цьому міністр запевнив, що до кінця серпня танкера вже не буде на одеському пляжі.

Однак раніше виконувач обов'язків Адміністрації морських портів Олександр Голодницький розповідав, що танкер може пролежати на узбережжі до кінця туристичного сезону. За його словами, потрібно 20 днів для перемовної процедури з учасниками тендеру та вибору переможця, ще 10 днів на можливе оскарження рішення та укладення договору з компанією. Самі ж роботи триватимуть близько 2 тижнів.

Історія затонулого танкера Delfi

  • У листопаді 2019 року судно перекинулось біля одеського пляжу "Дельфін" та сіло на мілину.
  • До квітня 2020 року власник мав право забрати танкер, але не зробив цього.
  • 21 червня з танкера стався витік нафтопродуктів, що забруднило воду. Оскільки судно не прибрали, нафта може витікати й дотепер. Тож 25 липня ситуацію визнали, як надзвичайну місцевого рівня.
  • 31 липня Адміністрація морських портів України анонсувала конкурс на пошук підрядника для підняття та відведення танкера. Раніше спроби знайти підрядника були невдалі через недостатню матеріально-технічну базу.
  • Затонулий танкер вже завдав Україні збитків на 20 тисяч доларів, проте сума ще не остаточна.