Саме тут перебувають кораблі національного флоту та судна держав НАТО. Усі вони брали участь у навчаннях "Сі Бриз-2021"

До теми Військові України тренувались встановлювати мінне поле на адмінмежі з окупованим Кримом: відео

Президент подякував особовому складу ВМС

Від імені українського народу я дякую особовому складу та ветеранам ВМС ЗСУ за вірну службу за вірність своїй присязі. Дякую вашим матерям, вашим дружинам та дітям за підтримку. Бажаю усім вам і родинам здоров'я, благополуччя, миру, злагоди та віри в нашу перемогу,
– сказав президент.

Україна отримає турецькі безпілотники

Також глава держави чимало часу свого виступу присвятив стану українських ВМС та тим покращенням, які незабаром на них чекають. Зокрема, мовиться про те, що незабаром морська авіація отримає турецькі безпілотники Bayraktar. Українські військові, які ними управлятимуть, завершують навчання у Туреччині.

Будівництво першого корвета розпочали в Туреччині

Зеленський не оминув теми і побудови першого українського корвета. Його будівництво вже розпочали у Туреччині.

Перший корпус нашого сучасного корвету вже закладений у Туреччині і буде добудований в Україні до кінця 2023 року,
– сказав Зеленський.

Глава держави зауважив, що прийнято на озброєння український ракетний комплекс "Нептун", який дає можливість дати відсіч російській агресії в акваторії Чорного та Азовського морів.

Раніше Москві не дає спокою "Сі Бриз": Росія вивела у Чорне море підводний човен "Колпіно"

Президент вручив державні нагороди / Фото Офісу Президента

"Сі Бриз-2021" – наймасштабніші в історії

Зеленський скористався нагодою і подякував за співпрацю міжнародним партнерам та привітав США з Днем незалежності. Президент наголосив на значенні міжнародних навчань "Сі Бриз", які цього року були наймасштабніші в історії.

Це показує всім нашу непохитність у відстоюванні норм та принципів міжнародного права. Це показує, що ми не допустимо обмеження свободи судноплавства в Чорному морі та узурпації суверенного права України як морської держави,
– запевнив президент.

На урочистостях також виступила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. Вона наголосила, що участь американських суден у навчаннях є свідченням того, наскільки Вашингтону є важлива підтримка безпеки України.

Участь в урочистостях взяла Крістіна Квін / Фото Офісу Президента

Дивіться відео з Одеси: