Далі читайте підбірку найактуальніших цитат екс-президента, які він озвучив в інтерв’ю для ВВС.

Про вбивства на Майдані

В мене нема фактів, щоб хтось віддавав наказ стріляти в активістів. Я був проти будь-якого застосування сили, не кажучи вже про застосування вогнепальної зброї, я був проти кровопролиття. Але сили безпеки виконують свої обов'язки згідно існуючих законів. Вони мали право використовувати зброю.

Про втечу з Межигір’я та рятувальника Путіна

Володимир Путін після доповіді своїх спецслужб прийняв рішення розпочати рятувальну операцію. Він зі мною не радився. Але я за це йому вдячний. Путін дав таку команду своїм спецслужбам, щоб вони помагали моїм охоронцям вивезти мене з України. Він врятував мені життя.

Про (не) український Крим

Це трагедія для країни. І сьогодні треба шукати шляхи для виходу з цієї ситуації. Те, що відбулось, це вже відбулось, це факт. Сьогодні йде війна. І говорити про те, що ми повернемо Крим…Як? Війною?

Про любов до страусів

На питання журналіста про зоопарк, що був на території Межигір’я та славнозвісних страусів, Янукович заявив: "що поганого, що я підтримував страусів? Вони просто жили там. Вони просто так там не ходили, мали окрему територію. І взагалі я люблю тварин".

Про війну

Я попереджав, що вони не зупиняться на Майдані. І вони пішли далі. Почалась війна. За півтора роки Україна втратила Крим і Донбас та тисячі життів людей. Зруйнували країну. Втягнули в конфлікт весь світ: Європу, Росію, США.

Про Донбас у складі України

Якщо Київ хоче, щоб Донбас залишився в Україні, — а я за це. Я за те, щоб Донбас залишився в Україні. То потрібно сідати за стіл переговорів, зробити все, що завгодно, досягти компромісу, домовитися і почати виконувати Мінські угоди. Заслуга Росії у тому, що відбулися мінські угоди.

Про загрозу життю

Як і раніше небезпека або загроза моєму життю є актуальною, тому заходи безпеки вживаються всілякі, і я змушений жити у таких умовах.