Біологічна мати Стіва Джобса, якій на той момент було лише 17 років, відмовилася від нього і віддала на всиновлення. Прийомними батьками майбутнього винахідника стали Пол та Клара Джобс. Колу Стіву виповнилося п’ять років, сім’я переїхала з Сан-Франциско до міста Маунтін-В'ю, що розташоване у самому серці Кремнієвої долини. Також, саме завдяки батьку, який працював механіком у компанії, що виробляла лазерні установки, Стів зацікавився збором технологічних деталей.

Читайте також: Одна історія. Найважливіші моменти життя легендарного Стівена Хокінга

Коли Джобсу виповнилося 12 років, він зателефонував голові компанії Hewlett-Packard Вільямові Г'юлету і попросив у нього деталі, які знадобилися для складання чергового приладу. Хлопець настільки зацікавив директора компанії, що той відразу ж надіслав йому необхідні деталі та запросив попрацювати у своїй фірмі під час канікул.

Закінчивши середню школу, Стів займався безліччю справ. Він провчився один семестр у коледжі в Орегоні, поїхав до Індії та став буддистом, відвідував курси каліграфії, а отримані навички використав для створення фірмових шрифтів Apple. Також, вживав легкі наркотики та шукав себе у вегетаріанстві та фрукторіанстві.

Стів Джобс гараж apple
Гараж Джобсів, де заснували Apple Computer

У 20 років Стів Джобс разом зі своїм другом Стівом Возняком заснували у гаражі компанію Apple Computer. Старт був не надто масштабним, адже штат компанії був невеликим: Возняк займався розробками, Джобс – маркетингом та зовнішнім дизайном приладів, а мати Джобса була секретаркою і відповідала на численні телефонні дзвінки. За десять років існування компанія оцінювалася у 2 мільярдів доларів США та нараховувала 4000 працівників.

Читайте також: Одна історія. Як Рудольфу Дизелю вдалося докорінно змінити життя людства

В 1985 році, за рішенням ради директорів, Стіва звільнили з посади виконавчого директора Apple. Згодом він ще до неї повернеться, але поки Джобс заснував компанію NeXT, що спеціалізувалася на створенні апаратного забезпечення, став одним із засновників анімаційної студії Pixar, а після її продажу компанії Walt Disney, залишився її акціонером. Після покупки NeXT компанією Apple, Джобс туди повертається і знову стає повноцінним виконавчим директором у 2000 році. Під його керівництвом компанія представила плеєр iPod, iPhone та MacBook, які й досі користуються шаленою популярністю у користувачів.

Про боротьбу Стіва Джобса з раком – дивіться у програмі.