Провадження відкрито на підставі інформації у ЗМІ. Розслідування справи доручили НАБУ. Про це мовиться на сайті Офісу генпрокурора.

До теми: Яку пенсію отримував ексзаступник головного військового прокурора: шокуюча сума

У чому звинувачують Володимира Жербицького

  • Мовиться про публікацію журналістів "Наші гроші. Львів". Вони повідомили, що Жербицький став співвласником ТОВ "Трускавецькі лікувальні води", що належав людям з оточення нардепа ОПЗЖ Юрія Бойка. Прокурор перед цим розслідував причетність Бойка до угод олігарха-втікача Сергія Курченка зі скрапленим газом.
  • Головою наглядової ради "Трускавецькурорту" є Павло Якубенко, а до складу ради входить його син Володимир Якубенко, який раніше працював заступником голови правління "Нафтогазу" та очолював ДК "Газ України". Також до наглядової ради "Трускавецькурорту" входить Вадим Український – віцепрезидент "Енергоатому". Він раніше працював заступником голови правління "Нафтогазу" та радником міністра Юрія Бойка.
  • За інформацією ексдепутата Сергія Лещенка, у Генеральній прокуратурі ще у 2015 році підготували клопотання про зняття недоторканності з Юрія Бойка. Він підозрювався в тому, що на посаді міністра сприяв завищенню обсягів скрапленого газу для населення, який через фірми Курченка продавався на ринку для приватних підприємств.
  • Заява до парламенту не була передана, а у 2016 році Військова прокуратура заявила, що Бойко допитаний у справі Курченка як свідок. Для притягнення ексміністра палива та енергетики до відповідальності забракло доказів.
  • ГПУ тоді повідомляла, що схема зі зрідженим газом завдала державі збитки на суму понад 2 мільярди гривень.