Відповідний указ вже підписав очільник Кремля Володимир Путін. Про це повідомляють одразу низка телеграм-каналів.

Важливо Українців змушують приймати громадянство псевдореспублік, а в разі відмови погрожують репресіями

У мережі вже оприлюднили фото указу. У ньому пропонується замінити слова про права надання російського паспорта за спрощеною процедурою не лише мешканцям квазіреспублік "ДНР" та "ЛНР", але й людям, які живуть на території Запорізької та Херсонської областей.

Мовиться, очевидно, про окремі населені пункти, які перебувають під тимчасовою окупацією росіян. Указ датований 25 травня і набуває чинності від моменту його підписання.

Влада Запорізької області готує інфраструктуру для організації видачі мешканцям російських паспортів. Про це у середу повідомила "адміністрація регіону",
– мовиться у повідомленні.


Скандальний указ Володимира Путіна / Фото з телеграм-каналу "Раньше всех. Ну почти"

Додамо, що раніше стало відомо, що російська окупаційна влада здійснює паспортизацію за прискореною процедурою жителів окремих районів Донецької та Луганської областей.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наголосила, що окупанти спрощують процес подання заяви на отримання російського громадянства для депортованих на територію Росії громадян України.

Всі українці, які примусово отримали російські паспорти, залишаються громадянами України. Наша держава не визнає жодних російських документів, які нав'язала Росія,
– наголосила вона.

Окупанти глушать зв'язок та вводять рублі

Російські загарбники продовжують порушувати права громадян на території тимчасово зайнятих населених пунктах Запорізької області. Вони активно створюють штучні умови для розвитку гуманітарної кризи. Проблеми зі зв'язком почали фіксувати у Бердянську. За повідомленням місцевих, росіяни глушать зв'язок практично по всій окупованій території. Також є проблеми з інтернетом.

У Мелітополі, згідно із повідомленнями місцевих, ворог відключив стільниковий зв'язок, зокрема, через передислокацію військової техніки росіян.

Окупаційні адміністрації на загарбаних ними територіях намагаються запровадити "рублеву" зону. У кількох окупованих містах і селищах Запорізької області росіяни через своїх колаборантів обіцяють давати пенсії та соціальні виплати в рублях. Про перехід на рублі заявив і псевдомер Бердянська Сауленко.

Цікаво – шалені втрати ворога станом на 25 травня: дивіться відео