Про це в ефірі телеканалу "Рада" зазначив Тарас Висоцький. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України додав, що аграріям зараз потрібен виторг.

Читайте також На Харківщині планують засіяти 60 – 80% площ від запланованих до війни

Голод Україні не загрожує

Так, зазначив він, втрати зерна в Україні є, але вони не критичні. Тарас Висоцький підкреслив, що в країні більше продовольства, ніж ми потребуємо для річного споживання.

Але, з іншого боку, аграріям потрібен виторг для того, щоб продовжити посівну,
– зазначив він.

Заступник підкреслив, що аграріям потрібно реалізовувати продукт, щоб годувати тварин та й узагалі підтримувати сектор.

Тож, з його слів, наразі перед міністерством стоїть одне складне питання. Мовиться про те, як переорієнтувати експорт.

Ми завжди входили стабільно у топ-5 експортерів за останнє десятиліття. 90% експорту відбувалося через порти Одеси та Миколаєва. Фактично вже понад місяць ці порти закриті,
– зазначив він.

Що ж стосується залізничних шляхів, то вони втричі програють портовій спроможності. Так, у лютому за допомогою залізниці експортували 150 тисяч тонн сільськогосподарської продукції, а в березні – 300 тисяч тонн. У майбутньому можна досягнути півтора мільйона тонн, але цього все одно замало, якщо порівнювати з експортом за допомогою суден.

Раніше у Мінагрополітики зазначали, що війна в Україні вплине не лише на нашу країну. Так, відсутність експорту до деяких держав може спричинити у них голод.

Тим часом країни Балтії відмовилися від закупівлі російського газу – дивіться відео: