Про це повідомили в Інституті з вивчення війни 16 травня. Дослідники американського аналітичного центру кажуть, що їхній аналіз схожий до думки Сергія Гайдая.

Зверніть увагу Вибухи в Миколаєві та прогноз краху Росії: основне за 82 день війни

Російські війська, ймовірно, відмовилися від мети завершити широкомасштабне оточення українських підрозділів від Донецька до Ізюма на користь завершення захоплення Луганської області,
– пише ISW.

Раніше голова Луганської ОДА Сергій Гайдай зазначив, що росіяни розуміють, що не зможуть захопити Донеччину. Тому вони намагаються вийти на адміністративні кордони Луганської області.

В Інституті з вивчення війни кажуть, що російське командування, ймовірно, надасть пріоритет битві за Сєвєродонецьк у майбутньому. Адже наразі окупанти продовжують координувати зусилля щодо захоплення Сєвєродонецька з півночі та півдня, що призведе до меншого оточення українських військ, ніж очікувалося спочатку.

Невдалі спроби Росії перетнути річку Сіверський Донець біля Кремінної можуть змістити російські операції з оточення далі на схід, ближче до Сєвєродонецька через Рубіжне. Очікуване оточення, якщо і відбудеться, то буде менш масштабним.

Російські війська також менше просуваються до Слов'янська з Ізюма. Це, можливо, відбувається через повільні темпи наступальної операції там.

За даними ISW, у російських військ могли закінчитися боєздатні резервісти. Це змушує військове командування ворога об'єднувати солдатів з приватних військових компаній у нібито регулярні армійські підрозділи та морську піхоту.

Ситуація на Донбасі станом на ранок 16 травня: Генштаб

  • Російські окупанти продовжують наступати в Східній операційній зоні. Основні зусилля ворог зосередив на Донецькому напрямку.
  • Російська авіація обстрілювала об'єкти цивільної та військової інфраструктури у Східній операційній зоні.
  • На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках ворог продовжує ведення наступу, бойові дії тривають. На Авдіївському напрямку ворог відійшов на раніше зайняті позиції.
  • На Сєвєродонецькому та Новопавлівському напрямках активних бойових дій противник не вів, намагався обстрілювати позиції підрозділів ЗСУ.
  • На Донецькому та Луганському напрямках за добу, 15 травня, ЗСУ відбили 17 атак ворога. Українські захисники знищили: 3 танки, 1 артилерійську систему, 6 одиниць бойової броньованої техніки та 1 автомобіль противника. Втрати особового складу російських окупантів уточнюються.

Вас може зацікавити – нічне звернення Зеленського за 15 травня: відео