Нещодавно зник один з окупаційних ватажків Генічеська Геннадій Малюков. Про це 24 Каналу розповіла журналістка з Херсона Євгенія Вірлич, додавши, що через його зникнення дуже переживають інші колаборанти й висувають різні версії, чому так могло статися.

Дивіться також Розпочали енергетичний терор з Херсонщини: що відомо про ситуацію в області

Що відбувається на окупованій Херсонщині

За словами журналістки, внутрішніх проблем в окупантів справді дуже багато. Зокрема, мовиться про розкрадання грошей. Щодо російських військових, то вони тісно співпрацюють з колаборантами.

У них відбуваються перманентні істерики. Вони дуже уважно стежать за нашими новинами з Генштабу, новинами окремих оперативних командувань і перекручують їх на свій лад,
– розповіла Євгенія Вірлич.

Росіяни обстрілюють громади окупованої Херсонщини, щоб звинуватити в цьому ЗСУ, проте місцеві бачать й розуміють, що відбувається насправді. Через це в окупантів істеричні настрої, вони не можуть знайти чоловіків для мобілізації, відповідні заходи відбуваються також в Криму.

“У них хаос. Вони проводять ротації, але не так активно, немає випадків, щоб вони повністю покинули громаду. Вони постійно хочуть перебувати в громаді, щоб розуміти, що відбувається, зокрема й з колаборантами", – додала Вірлич.

Журналістка з Херсона розповіла про проблеми колаборантів на окупованій Херсонщині: дивіться відео

Чи вдаються росіяни до провокацій

Окупанти продовжують свій терор на окупованих територіях й використовують для цього старі методи: вламуються до приміщень, погрожують, використовують дітей. Наприклад, можуть на вулиці підійти до хлопців-підлітків і розмовляти з ними про військо, питати, чи хочуть вони служити в російській армії. Це відбувається і на Херсонщині, і в Криму.

Вони поширюють дезінформацію про Україну, зокрема історичні наративи. Проводять багато "культурних" заходів, блокують будь-які способи дізнатися про те, що насправді відбувається, закривають канали, сайти,
– розповіла журналістка.

Навіть якщо онлайн-ресурси з'явилися нещодавно, росіяни все одно встигають їх промоніторити й одразу заблокувати. Таку практику вони продовжуватимуть й надалі, бо наближають холодні дні й люди дедалі частіше сидітимуть вдома.

Люди більше часу дивитимуться телевізор, читатимуть телеграм-канали. В цей час у росіян триває посилення пропаганди, аби зробити так, щоб люди самі до них прийшли,
– підкреслила журналістка.

Що відбувається на окупованій Херсонщині

  • Росіяни відчувають, що не зможуть довго залишатися на українській території. Хоч вони й намагаються створити видимість того, що прийшли назавжди, але насправді починають шукати собі посади на території Росії. Вони грабують будинки людей і заселяють туди своїх солдатів.
  • Окупанти продовжують тероризувати мирне населення. Так у Бериславі вони скинули дрон-камікадзе в машину з людьми. В авто перебувало подружжя, 34-річна жінка загинула, а її чоловіка встигли доправити до лікарні. Він у важкому стані.
  • Обстріли Херсонщини практично не зупиняються, противник скеровує удари по житлових кварталах, транспортних базах. Деякі снаряди не розриваються і їх треба знешкоджувати рятувальникам. Через обстріли 8 жовтня є поранені цивільні, серед них 9-річна дитина.