17 вересня Bihus.Info. опублікував сюжет, в якому розповідається, що сонячні електростанції, які опинилися під російською окупацією, досі отримають пільги від держави. Співласником цих станцій виявилося оточення заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми.

Дивіться також Найбільша криптобіржа світу покидає ринок Росії: все, що про це відомо

НАБУ з'ясовую законність виплат окупованим станціям

Тепер у ЗМІ зазначають, що НАБУ відреагувало на розслідування журналістів своїм власним. Воно відкрило кримінальне провадження щодо виплат станціям, які розташовані на окупованій частині Запоріжжя.

Йдеться про п'ять фірм:

  • ТОВ "КД Енерджі 2",
  • ПП "Нацпрод",
  • ТОВ "Відновлювальна Енергія Запоріжжя",
  • ТОВ "Грін Енерджі Токмак";
  • ТОВ "Грандпауєр ЛЛС".

Ними володіють брат Ростислава Шурми Олег або наближені до посадовця особи.

Детективи НАБУ розслідують справу за фактом привласнення, розтрата майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем.

У чому тут порушення

Журналісти Bihus.Info.пояснили, що усі ці станції з 1 липня 2022 року можуть не мати зв'язку з енергосистемою України через пошкоджені або відключені лінії електропередач.

Тому електроенергія з цих станцій не могла потрапити на український ринок та бути там проданою.

А за українськми законодавством, ДП "Гарантований покупець" має оплачувати електрику, яку продає ринку. Оплата електрики, яку ДП не могло продати, означає збитки для державного підприємства,
– заявили в Bihus.Info.

Коментар Ростислава Шурми

Відомо, що сам Ростислав Шурма відреагував на розслідування журналістів. Він підтвердив, що його брат отримував виплати за "зеленим тарифом". Він наголосив, що такі пільги отримували й інші компанії, які розташовані на окупованій території. Сам сюжет він назвав "замовленням олігарха".