Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на зустрічі з жителями Марбурга. Втім, канцлер наголосив, що не допустить ескалації, яка могла б розширити воєнні дії на весь континент.

Читайте також "Я буду говорити телефоном з Путіним": Шольц впевнений, що з Росією все ще можна домовитись

Курс України на НАТО – лише формальний привід давно спланованого нападу

Олаф Шольц переконаний, що бажання України вступити до Альянсу було лише формальним приводом для Путіна, щоб розпочати свій повномасштабний наступ. Канцлер наголосив, що НАТО – оборонний союз країн, тож ніяк би не загрожував суверенітету Росії.

Не потрібно прикидатися, нібито слова "розширення НАТО на схід" є якимось аргументом,
– зазначив Шольц.

Водночас Олаф Шольц все ще боїться "ескалації конфлікту" та що Росія оголосить війну Альянсу. Канцлер підкреслив, що не допустить цього ні в якому разі.

Зверніть увагу Аби уникнути війни між НАТО та Росією: Шольц пояснив, чому він проти надання Україні винищувачів

Ставлення Олафа Шольца до війни Росії проти України

  • Упродовж війни канцлер Німеччини відзначався двоякими висловлюваннями про війну в Україні. На початку вторгнення Шольц не поспішав називати Росію винуватицею війни та агресором, проте зазначав, що "конфлікт" необхідно негайно припинити.
  • З часом Шольц став різкішим у своїх висловлюваннях про російську агресію й публічно пообіцяв, що Німеччина допомагатиме Україні стільки, скільки це буде необхідно. Зрештою, Берлін, який довго відмовлявся від ідеї передачі Україні танків Leopard-2, погодився.
  • Водночас канцлер не покинув надій на те, що з Путіним можна домовитися. Зокрема, нещодавно Шольц заявив, що "потрібно говорити один з одним", тому він продовжить телефонні розмови з Владіміром Путіним.