1000 високоякісних фільтрів, виготовлених американською компанією Sawyer, розподілили між підрозділами кількох бригад ЗСУ та ССО. З їхньою допомогою військові зможуть взяти воду з природних водойм, талого снігу чи дощів та перетворити її на питну.

До теми Сили оборони України отримали ще 7 дронів від Олега Крота з "Фундації Течія"

Як працюють високоякісні фільтри для води

Фільтр затримує частинки розміром до 0,1 мікрона і, за словами виробника, може відфільтрувати понад 300 тисяч літрів води завдяки системі зворотного промивання. При цьому важить він лише 57 грамів, тому військові ЗСУ зможуть завжди носити його з собою та користуватись при потребі. Крім цього, значні можливості цих фільтрів дозволять покривати потреби цілого підрозділу.

"Питна вода – одна з найбільших гуманітарних потреб на передовій, адже рідко вдається носити із собою запаси рідини. Особливо розвідникам, які можуть працювати в тилу ворога. Ці компактні фільтри допоможуть отримати питну воду будь-де, втамувати спрагу і мінімізувати загрозу для здоров'я. Вони зарекомендували себе в умовах екстремального туризму та після природних катастроф, тож мають стати корисними в умовах війни", – пояснює Олег Крот, керівний партнер холдингу TECHIIA та директор "Фундації Течія".

Крім військових, ще 400 фільтраційних систем Sawyer від "Фундація Течія" отримали жителі деокупованих регіонів, де знищені або суттєво пошкоджені водоканали. Таким чином місцеві самотужки зможуть очищувати воду, допоки не запрацюють комунальні системи.

"Фундація Течія" передала на фронт і деокуповані території фільтри для води: як вони працюють – дивіться у відео

"Фундація Течія" наближає перемогу своєю допомогою

Раніше "Фундація Течія" передала підрозділам ЗСУ 30 авто, 7 дронів та 800 рятувальних жилетів. Загалом сума допомоги Силам оборони України від цієї ГО перевищила 21,5 мільйона доларів.

Крім цього, керівний партнер холдингу TECHIIA Олег Крот придбав для захисників України необхідних речей на майже 40 мільйонів доларів. З міркувань безпеки та через військову таємницю деталі цих закупівель не розголошуються.