Головнокомандувач також пояснив, де поділися фортифікації, які мали стримати ворога біля Авдіївки. Він сказав, що нашим військам вдалося зупинити противника неподалік від міста, використовуючи позиції, які обладнували під час бою.

Дивіться також На порятунок є лічені хвилини: що відомо про ракети "Іскандер", якими Росія атакувала Україну

Харків стане для окупантів фатальним містом

Олександр Сирський стверджує, що наразі не можна ігнорувати будь-яку інформацію про підготовку ворога до наступальних дій. Тому Україна вживає всіх заходів для адекватного реагування на таку ймовірність.

Зокрема, наразі триває великий комплекс робіт із фортифікаційного обладнання територій і позицій.

Крім того, встановлюють комплексну систему загороджень, а також проводять планування застосування українських військ у разі таких дій.

Ми вже маємо досвід бойових дій у Харківській області, нам вдалося "прорахувати" противника та звільнити значну частину Харківщини. Саме тоді відбувся масштабний обвал російського фронту. Якщо росіяни рушать туди знову, Харків стане для них фатальним містом,
– запевнив Головнокомандувач ЗСУ.

За його словами, кожна військова операція по-своєму унікальна, і просто скористатися її умовною калькою в наступній ситуації на фронті не вдасться за жодних обставин.

Він додав, що сучасна війна – це математична задача із сотнями змінних, у якій кожен складник може мати вирішальне значення.

Інші тези Сирського з інтерв'ю: головне

  • Насамперед головком висловив подяку союзникам за допомогу та підтримку. Однак він зазначив, що ми не змогли досягнути більшого успіху під час Харківського наступу, тому що нам не вистачило ресурсів.
  • Він розповів, що сили з Авдіївки відвели, тому що ворог мав суттєву перевагу в силах і засобах штурмових підрозділів. Ворог зміг просуватись уперед тому, що порушив нашу оборону постійними бомбардуваннями.
  • Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що ті громадяни, які приходять до війська після мобілізації, не потрапляють одразу на фронт, окрім певних винятків, наприклад коли в людини вже є бойовий досвід.