Про це Олена Зеленська повідомила під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Детальніше розповідає 24 Канал.

Зверніть увагу Зеленська у Давосі представила українську формулу миру: фото і деталі важливої зустрічі

Лист від президента України мають передати Сі Цзіньпіну

Перша леді розповіла, що передасть віцепрем'єру Китаю Лю Хе листа з пропозиціями президента України щодо припинення війни. Цей лист Олена Зеленська попросила передати Сі Цзіньпіну.

Окрім того, вона зазначила, що має "формальні" листи для президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і президента Швейцарії Алена Берсе.

"Єдність – це те, що повертає мир", – сказала Зеленська, додавши, що війна має глобальні наслідки, які можуть погіршитися, якщо Україна зазнає поразки.

Як світ розраховує досягти кліматичної нейтральності, якщо він не може зупинити навіть спалювання цілих українських міст. Це робить Росія зі своєю артилерією, ракетами, іранськими безпілотниками. Ви всі знаєте, що російська агресія ніколи не мала на меті зупинитися на українських кордонах. Ця війна може піти вперед і викликати ширші кризи, якщо Україна програє,
– наголосила перша леді України.

Читайте також Перевзулися у повітрі: чому Китай заявив, що нібито не знав про плани нападу на Україну

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України: останні новини

  • Наприкінці грудня у Китаї намагалися виправдати за свою нібито "нейтральну" позицію. Так, у МЗС цинічно заявили, що не хочуть "підливати масла у вогонь", коментуючи війну проти України. Водночас міністр закордонних справ Ван Ї наголосив, що у 2023 році Пекін планує поглиблювати зв'язки з Москвою.
  • Посол Китаю в ЄС Фу Цун поскаржився, нібито війна в Україні поставила його державу у "дуже складне становище". Дипломат цинічно заявив, що Китай не хоче "обирати між друзями".
  • Цікаво, що Китай наразі допомагає Росії заробити більше на нафті. Зокрема, держава-агресор використовує китайські нафтові супертанкери для здійснення перевезень до Китаю та Індії. Це допомагає Росії зменшити вартість перевезень і частково відшкодувати втрачені через санкції прибутки.