Як пояснив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю, штам Омікрон дійсно може призводити до непередбачуваних наслідків.

Важливо На Україну насувається нова хвиля COVID-19, – Кузін сказав, коли на неї чекати

Він заспокоїв українців, сказавши, що зараз про локдаун не мовиться, однак потенційно в залежності від розвитку ситуації можливо все. Кузін зазначив, що спрогнозувати остаточно, яка кількість хворих буде фіксуватися, яке буде навантаження, немає можливості.

Але локдаунів поки що не очікуємо,
– підкреслив він.

Як влада готується до нової хвилі COVID-19

Головний санітарний лікар розповів, що МОЗ та Кабмін впроваджують усі необхідні карантинні заходи, зокрема:

  • із 3 грудня обмежили перетин державного кордону з тих країн, де виник або був зареєстрований новий штам Омікрон;
  • в Україні продовжують діяти норми, які стосуються обов'язково тестування невакцинованих як до перетину кордону, так і після;
  • МОЗ продовжує працювати з областями для того, щоб повноцінно виконати увесь обсяг медичної субвенції для дооснащення лікарень кисневими станціями;
  • перед Новим роком були запущені додаткові раунди інспекційних перевірок, велика частина публічних святкувань була скасована або перенесена на інший час.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів більше не планує повертатися до практики запровадження тотального локдауну в Україні. Бізнес зможе працювати в червоних зонах карантину за умови 100% вакцинації працівників.

У ВООЗ порівняли штами "Омікрон" і "Дельта": дивіться відео