Напередодні він розповів як про вартість блакитного палива для українців, так і про підготовку нашої держави до опалювального сезону. Розповідаємо, що слід очікувати цієї зими.

Читайте також Газ, світло та вода: якими будуть тарифи цієї осені

Питання опалювального сезону в пріоритеті

Як зазначив Денис Шмигаль, питання як енергетичного сектору, так і підготовки до опалювального сезону для українського уряду у пріоритеті.

Станом на кінець серпня нам вдалося накопичити на складах 2 мільйони тонн вугілля. Це майже утричі більше, ніж на відповідну дату минулого року. Українські шахти працюють 24/7. Формуємо всі можливі резерви,
– наголосив він.

Що стосується газу, то його також накопичують максимально активно. Станом на кінець серпня наші підземні сховища вже містять 13 мільярдів кубічних метрів "блакитного палива". Що стосується минулого місяця, то за цей період вдалося закачати понад 1 мільярд кубічних метрів газу.

Денис Шмигаль зауважив, що наразі ведуться активні перемовини з міжнародними партнерами. Все це роблять для того, щоб наша держава мала більше фінансових можливостей задля створення резервів газу на зиму. Так, Уряд Норвегії вже запланував виділити нашій державі щонайменше 200 мільйонів євро. Прем'єр-міністр зауважив, що наша держава домовляється не лише про фінансову підтримку, а й передачу самого "блакитного палива".

Якими будуть тарифи на газ

Прем'єр-міністр наголосив на тому, що для населення тарифи на газ мінятися не будуть. З 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року вартість як газу для опалення, так і гарячого водопостачання залишається без змін. Що стосується газу, то один кубометр так і коштуватиме 7 гривень та 42 копійки.

Це дозволить взимку забезпечити стабільне постачання тепла в оселі наших громадян,
– наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, що в Нафтогазі попередили, що українців цьогоріч очікує надзвичайно холодна зима. Тож громадянам нашої країни рекомендують запасатися як теплим одягом, так і ковдрами. На цьому наголосив глава компанії Юрій Вітренко.

Він підкреслив, що температура в оселях коливатиметься в межах 17 – 18 градусів. А це на майже 4 градуси нижче за норму. Водночас такий варіант дозволить забезпечити усі оселі українців теплом у холодну пору року.

Варте уваги – у Маріуполі влаштували масове заворушення: дивіться відео