Щодо цього 23 серпня головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов написав у фейсбуці розлогий пост, у якому зробив кілька гучних заяв:

До теми Участь України у спецоперації з вагнерівцями: реакція СБУ на цю версію

 1. Зеленський заборонив відкривати справу за провал спецоперації із затримання 28 російських терористів і за розголошення інформації у справі 42014000000000457.
 2. Під час наради щодо вагнерівців у кабінеті Зеленського була людина без допуску до державної таємниці – секретар президента Марія Левченко.
 3. Операцію із затримання терористів спецслужби України проводили спільно зі спецслужбами США. Тож тепер, коли операція провалилася, рівень довіри американської розвідспільноти до українців зменшився.

В операції брали участь спецслужби США. А конкретно – співробітник Т., якого прекрасно знають в українській розвідспільноті. Це була перша масштабна операція, яку спецслужби України й США проводили спільно проти Росії,
– написав Бутусов.

У спецоперації з боку України брали участь багато структур, тож десятки людей знають про неї:

 • Головне управління розвідки Міністерства оборони – на чолі з Василем Бурбою.
 • Служба безпеки України – її представляв Руслан Баранецький.
 • Офіс генпрокурора, департамент розслідування військових злочинів – заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
 • ЗСУ – командувач Руслан Хомчак.
 • Міноборони – міністр Андрій Таран.
 • Офіс Президента – тобто, сам Володимир Зеленський, а також Єрмак, Демченко, Машовець та Левченко.

Журналіст також пообіцяв найближчими днями викласти "ще дані по операції, фотографії та дані терористів, отримані в рамках кримінальної справи".

Я буду вимагати суду і відкриття кримінальної справи для фіксації всього того, що я тут написав,
– підсумував Бутусов.

Коротко про скандал із вагнерівцями та ймовірною причетністю спецслужб України

 • Білорусь 14 серпня передала Росії затриманих 29 липня бойовиків ПВК "Вагнера", попри обіцянки співпрацювати щодо цього з Україною.
 • Журналіст Юрій Бутусов тим часом повідомив, що за його інформацією саме українські спецслужби підготували масштабну операцію із затримання бойовиків "Вагнера" і виманили їх до Білорусі. Однак спецоперація провалилася – після того, як силовики доповіли про неї в Офісі Президента.
 • Водночас Зеленський 5 серпня звільнив Бурбу з посади начальника Головного управління розвідки Міноборони та призначив на цю посаду Буданова.
 • Утім, і Буданов, і Бурба запевнили, що інформація Бутусова – це "домисли", які "є спробою завдати шкоди спецслужбам України".

Читайте також Це дезінформаційна кампанія, – Єрмак про начебто участь у спецоперації з вагнерівцями