Чутки поширило російське видання, – СБУ

Першоджерелом цієї чутки у СБУ назвали російське видання. Про це мовиться в офіційній заяві відомства, опублікованій на сторінці у фейсбук.

Актуально Це дезінформаційна кампанія, – Єрмак про начебто участь у спецоперації з вагнерівцями

Зазначаємо – дані стосовно участі СБУ у так званій "вагнерівській спецоперації" є звичайним фейком. А його першоджерелом, наголошуємо, більше ніж тиждень тому було саме російське видання,
– мовиться у повідомленні.

Також у СБУ повідомили, що жоден їхній співробітник не брав участі у "вербуванні" бійців "Вагнера", про що мовиться в оприлюднених аудіозаписах.

Це операція російських спецслужб, – ГУР

Раніше свою поінформованість про спецоперацію з затриманням вагнерівців спростував і голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Голова ГУР Кирило Буданов зазначив, що якщо операція розроблялась, то саме російськими, а не українськими спецслужбами.

Спецоперація щодо вагнерівців: версія Юрія Бутусова

  • Раніше головний редактор видання Цензор. НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що українські спецслужби, зокрема СБУ, підготували спецоперацію щодо затримання вагнерівців.
  • В межах цієї спецоперації бойовиків найняли за підробленими договорами охороняти нафтові вишки у Венесуелі.
  • 24 липня групу мали привезти з Москви в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі. А 25 числа найманці мали вилетіти в Туреччину. І під час цього перельоту літак повинен був екстрено сісти в одному з українських аеропортів, оскільки одному з пасажирів нібито стало би погано. Цю роль мав виконувати агент СБУ. Під виглядом медпрацівників в літак зайшла би група спецпризначенців та затримала би вагнерівців.
  • 24 липня заступник голови СБУ Руслан Баранецький та начальник ГУР Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в Офісі Президента. На доповіді серед інших були присутніми президент Володимир Зеленський і голова ОПУ Андрій Єрмак.
  • І після заходу Єрмак нібито попросив відкласти спецоперацію через переговори з РФ про обмін полоненими.
  • Операцію відклали до 30 липня. Українські розвідники підозрюють, що після цього стався злив інформації у ФСБ РФ. Результатом було затримання найманців у Мінську і подальша їх передача Росії.
  • 3 серпня Зеленський знову зібрав нараду. Під час неї начальник розвідки Бурба заявив, що операцію провалено, а причина цьому – зрада. Після цих подій Зеленський звільнив Бурбу та призначив нового начальника ГУР, а Баранецький пішов у безстрокову відпустку.

Детально Зрада у верхівці: чому Зеленський звільнив начальника військової розвідки?

Що відомо про затримання вагнерівців у Білорусі

  • 29 липня 32 бойовиків проросійського угрупування "Вагнера" затримали біля Мінська, ще одного спіймали на півдні країни.
  • За словами білоруської влади, метою перебування вагнерівців у країні була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії".
  • Натомість російська влада, яка формально не має відношення до бойовиків, запевнила: Білорусь була лише відправною точкою для вагнерівців до Стамбула. Бойовики, мовляв, просто затрималися на довше, бо не встигли на літак.
  • Україна надіслала запит на видачу їй 28 з 32 найманців – кожен з них брав участь у війні на Донбасі, а 9 навіть були громадянами України.
  • 14 серпня влада Білорусі відпустила 32 з 33 найманців до Росії. Одного залишили, адже він – громадянин Білорусі.
  • Офіційний Київ засудив таке рішення Мінська.