Суд визнав опозиціонера начебто "винним" в отриманні хабарів в особливо великих розмірах, а також – у відмиванні грошей, отриманих злочинним шляхом. Прокурор просив призначити покарання тривалістю 15 років ув'язнення.

Зауважте Потік мігрантів з Білорусі зростає: понад 160 "студентів" тікали до Литви

Бабарико не визнав вину

В останньому слові опозиціонер заявив, що йому – не соромно ані перед рідними, ані перед друзями, ані перед соратниками.

Бабарико назвав себе "щасливою людиною", адже у його родині ніколи не сумнівалися: вчинки варто оцінювати насамперед з погляду моральності, а не матеріальних втрат.

Мені не соромно перед близькими, тому що не допустили протизаконних дій і навіть натяку на вчинення протизаконних дій. Мені не соромно перед працівниками банку, тому що вдалося створити найкращий банк у країні,
– запевнив опозиціонер.

Справа Бабарико: головне

  • Очільника "Белгазпромбанку" Віктора Бабарико затримали у червні 2020 року. За місяць до того він повідомив, що балатуватиметься на виборах президента Білорусі. Бабарико вважали одним з головних суперників самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
  • У версії звинувачення мовилося, що Бабарико та його помічники нібито систематично отримували хабарі. Упродовж 16 років керівництво банку начебто привласнило понад 11 мільйонів доларів.