"Опозиційний блок" провів з'їзд, на якому представив першу десятку кандидатів у народні депутати. Подія відбулася у Міжнародному виставковому центрі в Києві 10 червня.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

До цього, 7 червня, заявили про об’єднання для участі у парламентських виборах. Вони також проголосили основні принципи цього політичного об'єднання. Серед них: закріплення в Конституції позаблокового статусу України; підтримка державного нейтралітету як основи міждержавних відносин; забезпечення права громадян розмовляти і навчати своїх дітей рідною мовою без мовного диктату з боку держави.

Ми підемо в парламент, щоб відмінити псевдореформи, прийняті під приводом війни, ми проти розколу по мовному і релігійному принципу,
– наголосив перший номер "Опозиційного блоку" на виборах у Раду Євген Мураєв.

У першу десятку списку "Опозиційного блоку" увійшли:

  1. Євген Мураєв – нардеп, лідер партії "Наші";
  2. Олександр Вілкул – нардеп, член "Опозиційного блоку";
  3. Геннадій Кернес – міський голова Харкова;
  4. Геннадій Труханов – мер Одеси;
  5. Вадим Новінський – голова фракції "Опозиційний блок" у Раді;
  6. Вадим Бойченко – мер Маріуполя;
  7. Володимир Буряк – міський голова Запоріжжя;
  8. Богдан Андріїв – міський голова Ужгорода;
  9. Уляна Ткаченко – депутатка Хмельницької обласної ради;
  10. Володимир Пилипенко – юрист.

Партійний список "Опоблоку" на вибори до парламенту складається з 225 осіб.


Перша п'ятірка "Опозиційного блоку" на виборах у Раду: інфографіка 24 каналу

"Попередня влада – сліпа і глуха, за це і поплатилась на попередніх виборах. Наша головна теза – ніякої війни до переможного кінця! Цього не може бути. Шлях до миру один – мінські домовленості, і якщо для цього треба вести переговори із Луганськом, Донецьком і Москвою, – це треба робити щоб був мир, навіть ціною своєї політичної фігури", – сказав під час з'їзду голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новінський.


З'їзд "Опозиційного блоку"/ скрін із відео

Також він назвав теперішній парламент "Верховною Радою війни" і розповів про розкол у православ'ї, який начебто вчинили попередники.


З'їзд "Опозиційного блоку"/ скрін із відео

Міський голова Харкова Геннадій Кернес, своєю чергою, пообіцяв, що відновить пам'ятник маршалу Жукову, який нещодавно знесли у місті та заявив, що назве один із проспектів на честь цього радянського полководця. Він також додав, що залишиться на посту мера, а створення партії "Довіряй ділам" пояснив тим, що "об'єднанню потрібні обличчя, яким люди можуть довіряти".


Які партії проходять у парламент на виборах-2019, соцопитування: інфографіка 24 каналу