Орбан зазначив, що угорці – не змішана раса. Очевидно, "не нацією" Угорщина не хотіла б бути. Таке прем'єр заявив 23 липня.

Зверніть увагу Масований обстріл Дніпропетровщини, майже 40 тисяч знищених ворогів: основне за 152 день війни

"Ми не хочемо ставати змішаною расою"

Ми (угорці – 24 канал) не є змішаною расою... І ми не хочемо ставати змішаною расою,
– сказав Орбан.

Він додав, що країни, де змішуються європейці та неєвропейці, "більше не є націями". Відомо, що Орбан робив подібні заяви протягом багатьох років.

Як відреагував світ

Депутатка Європарламенту Каталін Чех сказала, що вона була вражена промовою. За її словами, заяви Орбана нагадують час, який всі хотіли б забути. "Вони дійсно показують справжнє обличчя режиму", – сказала Чех.

Також депутатка звернулася до представників змішаної раси в Угорщині: "Колір вашої шкіри може бути іншим, ви можете походити з Європи чи з інших країн, але ви одні з нас, і ми пишаємося вами. Різноманітність зміцнює націю, а не послаблює її".

Румунський євродепутат Алін Мітуца також гнівно відреагував на заяву Орбана. Він сказав, що розмови про расову "чистоту" є оманою.

"Говорити про расову чи етнічну "чистоту", особливо в таких змішаних регіонах, як у Центральній та Східній Європі, є суто оманою та небезпечно", – написав Мітуца у твітері.

Зверніть увагу – ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер зробив нову заяву про війну в Україні: відео