Однак після смерті Пригожина частина ПВК "Вагнера" можуть перейти під керівництво самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка. Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний журналіст, редактор The Insider Тимур Олевський.

Дивіться також Намагається зіграти роль: у ISW розповіли, що означає для Лукашенка смерть Пригожина

Майбутнє вагнерівців

ПВК "Вагнера" зараз нібито розбирають табір. Однак є найманці, яких Лукашенко може залишити інструкторами у Білорусі..

"Лукашенко – людина, яка має елітні силові підрозділи. Я думаю, що він певну кількість людей забере собі у тому числі для спеціальних операцій у Європі. У нього там багато ворогів, яких він показово буде радий прибити за нагоди, видавши вагнерівцям нові білоруські паспорти на неіснуючі імена", – мовив Олевський.

Виїзд для білорусів у Європу набагато м'якший, ніж для росіян, через те, що Європа більше розуміє білорусів як людей, які перебувають під тиском режиму, і дає їм охоче прихисток. Тому тут виникає велика загроза.

Зараз розбирають ЧВК "Вагнера" і розподіляють усю спадщину Пригожина. Лукашенку можуть дати частинку бізнесу Пригожина, а разом з ним спеціалістів, які вміють ним розпоряджатися,
– зазначив російський опозиційний журналіст.

Можливо, за те, що Лукашенко зробив для Путіна, останній поділиться з білоруським узурпатором африканськими активами, які дуже вигідні для Росії. Адже там видобувають корисні копалини з великою часткою доданої вартості. Крім того, їх можна продати на чорному чи сірому ринку, не звітуючи нікому.

На думку Олевського, участь білоруської армії на війні в Україні залежить не від того вміють чи не вміють воювати білоруси, а від дивного "танго", який танцює зараз Лукашенко з Путіним і майбутнім своєї спадщини.

Чи отримає Лукашенко частину від спадщини Пригожина: дивіться відео

Що відомо про смерть Пригожина

  • Ввечері 23 серпня у Тверській області Росії впав літак, на якому перебував очільник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин. Літак тримав курс з Москви до Санкт-Петербурга.
  • Припускають, що літак з Пригожиним збили ракетою класу "земля-повітря", випущеною з території Росії.
  • Варто зауважити, що кремлівський диктатор Владімір Путін таки висловив співчуття родині свого "кухаря". Проте саме він, найімовірніше, дав наказ вбити Пригожина через заколот вагнерівців, який відбувся у червні.