Про погіршення самопочуття дружини Буданова стало відомо зранку 28 листопада. Найімовірніше, отрута була в їжі, принаймні цю версію повідомили декілька ЗМІ з посиланням на джерела в ГУР МО. 24 Канал зібрав усе, що відомо про отруєння та стан Маріанни Буданової.

Дивіться також Отруїли дружину Буданова: чи постраждав глава ГУР

"Бабель" з посиланням на джерела в ГУР повідомили, що Маріанну Буданову отруїли важкими металами, які не використовуються у військовій справі та побуті. Наразі вона перебуває в одній із київських лікарень, куди її госпіталізували після тривалого погіршення стану здоров'я.

"Зараз завершується курс лікування – далі вона буде під контролем лікарів", – зазначив співрозмовник видання.

У якому стані постраждалі

Представник ГУР Андрій Юсов 4 грудня розповів, у якому стані постраждалі від отруєння. За його словами, усі мають задовільний стан здоров'я. Вони пройшли курс лікування в українській клініці. Він завершився успішно завдяки тому, що постраждалі вчасно звернулися за медичною допомогою.

Буданова та розвідники ще перебуватимуть під постійним медичним наглядом. На них чекають регулярні обстеження.

Також Юсов нагадав, що триває внутрішнє розслідування Головного управління розвідки Міноборони України. Зокрема, розглядають версію ймовірної спецоперації, спрямованої проти співробітників розвідки чи членів їхніх родин.

Чому це замах, а не побутове отруєння

На те, що це була "цілеспрямована спроба отруєння" вказує той факт, що в аналізі крові знайшли важкі метали.

Джерело "РБК-Україна" в ГУР водночас повідомило, що наразі невідомо, чи це було "разове отруєння" чи "отруювали її упродовж якогось часу порційно". Інцидент розслідують як пробу вбивства.


Маріанну Буданову отруїли / Фото "Бабель"

Отруїли, імовірно, через їжу

"Українська правда" пише з посиланням на джерела у силовому блоці, що Маріанну Буданову отруїли через їжу. Ба більше, окрім неї, постраждали ще кілька співробітників ГУР.

Оскільки дружина Буданова має маленьку вагу, симптоми проявилося у неї швидше. А так отруєння підтвердилося ще у кількох співробітників: вони просто велетенські, нічого за собою не помічали, зараз теж лікуються,
– цитує видання джерело.

Водночас зауважимо, що офіційного підтвердження цієї інформації наразі не було.

За отруєнням стоїть Росія?

Політтехнолог Сергій Гайдай в ефірі Radio NV припустив, що до отруєння Маріанни Буданової може бути причетна Росія. За його словами, для Росії це не є чимось новим. Саме отруєння – це основна фішка ще радянських спецслужб.

Він зауважив, що Буданов і його рідні є логічною ціллю для Росії так само як до цього стали цілями родина Скрипалів та, ймовірно, Віктор Ющенко під час кампанії 2004 року.

"У росіян є такий інструмент, як отруєння, отрути починаючи з Новичка й іншого проти тих, кого вони вважають ворогами. Мабуть, Буданов і його сім'я є для них саме такою ціллю", – зазначив Гайдай.

Що відомо про Маріанну Буданову

Відомо, що ще з червня 2021 року вона працює радницею мера Києва Віталія Кличка.

З Будановим Маріанна одружена вже 10 років. Після початку вторгнення Кирило Буданов розповідав для The War Zone, що його дружина є "офіцером поліції" та викладає психологію в академії МВС.


Кирило та Маріанна одружені уже 10 років / Фото з соцмереж

Безпекові заходи

На життя очільника ГУР Кирила Буданова з 2014 року було щонайменше 10 замахів.

З 24 лютого щоденний побут та безпекові заходи для родини Буданових змінились докорінно. У своїх інтерв'ю голова ГУР розповідав, що перевіз дружину у свій кабінет 23 лютого 2022 року, у день напередодні вторгнення, і відтоді його дружина фактично "живе" на роботі чоловіка.