Про те, що лікарі зібралися на консиліум та оцінюють стан Навального повідомляв російський Интерфакс з посиланням на МОЗ Омської області.

Найважливіше на цю тему Олексій Навальний перебуває у глибокій комі через ймовірне отруєння: все, що відомо

З московськими фахівцями йде консиліум, вони тут. У рамках розширеного консиліуму оглядають пацієнта. Після огляду вони приймуть рішення: транспортабельний він чи ні,
– розповіли там.

За якийсь час прессекретарка Олексія Навального Кіра Ярмиш повідомила у своєму твіттері, що нарада лікарів завершилася. Медики заявили, що опозиціонер нетранспортабельний.

Головний лікар заявив, що Навальний нетранспортабельний. Стан нестабільний. Рішення родичів для його перевезення недостатньо,
– коротко зауважила вона.

Ярмиш також додала, що заборона на перевезення Навального означає пряму загрозу для його життя.

"Залишатися в омської лікарні без обладнання, з так і не поставленим діагнозом в нинішній ситуації – смертельно небезпечно", – підсумувала вона.

Що кажуть самі лікарі

  • Головний лікар лікарні швидкої допомоги № 1 Омська Олександр Мураховський повідомив, що медики відпрацьовують 5 робочих діагнозів стану Олексія Навального.
  • Їх відпрацьовують реаніматологи, неврологи, нейрофізіологи та всі суміжні фахівці.
  • Головлікар також повідомив, що станом на ранок 21 серпня стан Олексія Навального покращився, але "чіткої стабільності" домогтися поки не вдалося.
  • Лікарі вважають, що говорити про перевезення Навального в іншу лікарню – передчасно, слід досягти повної стабілізації пацієнта.
  • Наразі Навальному продовжують робити аналізи, для встановлення точного діагнозу потрібні ще 2 доби.

З Німеччини за Навальним прилетів літак

Тим часом видання в Омську вже приземлився літак із Нюрнберга. Ним Навального планували доправити до Берліна для подальшого лікування.

Літак вилетів з Німеччини о 3:11 за місцевим часом. Його надала місцева неурядова організація "Кіно заради миру". Очікувалось, що Навального можуть доправити в Берлін до полудня.

Отруєння Олексія Навального: що відомо

  • Навальний летів літаком з Томська до Москви вранці 20 серпня.
  • На борту літака йому стало зле, очевидці-пасажири навіть поширили відео, на якому чути голосний стогін чоловіка.
  • За словами соратників опозиціонера, найімовірніше, його отруїли. При цьому вони наголошують, що Навальний лише випив чаю перед вильотом. Ймовірно, йому могли щось підсипати у напій.
  • Зараз Навальний у реанімації, він підключений до апарату ШВЛ, перебуває в комі.
  • Отруївся опозиціонер, найімовірніше, нейролептиками. Принаймні, такою є попередня версія медиків. Водночас назва речовини, яка могла спричинити такий стан російського політика, поки не відома.